Nejslavnější rumunský fotbalový tým Steaua Bukurešť vyhlašuje zákaz očkování hráčů, protože jejich majitel tvrdí, že sportovci „ztrácejí sílu“ – a tvrdí, že ti, kteří jsou očkováni, umírají v nemocnicích. (Foto: Flickr)

  • Pan Gigi Becali se domnívá, že hráči očkovaní proti koronaviru jsou „bezmocní“.
  • Tvrdí, že hráči Steauy Bukurešť a konkurenčních klubů mají po očkování problémy.
  • Rumunský podnikatel vyzdvihl 36letého křídelníka Cipriana Deaca jako příklad toho, že vakcína údajně ovlivňuje starší hráče
  • Becali také nedávno uvedl, že útočník Steauy Bukurešť Claudiu Keseru už nemůže hrát na vysoké úrovni
  • Jeho poslední prohlášení vyvolalo zuřivou reakci vlády země
  • Procento proočkovanosti v Rumunsku, které činí 86,52 dávky na 100 obyvatel, znamená, že je druhé nejnižší v Evropě

Majitel rumunského klubu Steaua Bukurešť senzačně oznámil, že klub zakáže všem hráčům očkovaným proti Covid-19 za něj hrát.

Pan Gigi Becali – rumunský podnikatel a politik – uvedl, že očkovaným hráčům již nedovolí hrát, protože jsou „bezmocní“.

Becali dále tvrdil, že lidé, kteří jsou proti viru očkováni, umírají v nemocnicích, na rozdíl od těch, kteří očkování odmítli.

Tvrdil také, že hráči rumunských rivalů CFR Kluž a Rapidu Bukurešť mají v důsledku očkování problémy, přičemž vyzdvihl 36letého křídelníka Cipriana Deaca.

‚Budete se smát, ale možná mám pravdu. Očkovaní ztrácejí sílu. To je něco vědeckého,‘ řekl podle rumunského novináře Emanuela Rosu.

‚Copak jste to neviděli v CFR? U Rapidu se zdálo, že hráči omdlévají. Spali na zemi. Všichni očkovaní lidé ztrácejí sílu!

‚Já taky vidím svoje, ty očkované. Na některé to nemá vliv, ale na ty starší ano. Copak jste neviděli [Cipriana] Deaca? Tam už není žádná bouře.‘

Stejný novinář také řekl, že Becali naznačuje, že nechal hrát pouze hráče, kteří očkování předstírali, ačkoli tato informace zůstává nepotvrzená.

Becali také nedávno uvedl, že útočník Steauy Bukurešť Claudiu Keseru – který se do klubu vrátil v srpnu po šesti letech strávených v bulharském Ludogorci – už nemůže hrát na vysoké úrovni, protože byl očkován.

‚Dal jsem mu peníze, měl jsem s ním smlouvu, byl to fotbalista, já byl majitel,‘ řekl Becali prostřednictvím portálu sport.ro o Keseruově návratu.

‚Řekl jsem mu: ‚Na takovou úroveň už nemůžeš jít. Můžeš hrát v Rumunsku, ale ne v FCSB (Steaua Bukurešť) a CFR!“.

‚Řekl, že mi to ukáže, ale nemá mi co ukázat. Už to nemůže být na této úrovni. Je to možné kvůli vakcíně. Říkám, co si myslím. Nechci ho urazit“.

Jeho poslední prohlášení však vyvolalo zuřivou reakci vlády země.

RO Vaccinare, oficiální facebooková stránka vládní národní informační platformy o očkování, ve svém prohlášení uvedla: „Očkovaní fotbalisté po očkování proti COVID-19 NEZTRÁCEJÍ sílu!“

Zdroj: dailymail.co.uk