Zemřel Lance Reddick, charakterní herec, který se specializoval na intenzivní, ledové a možná zlověstné postavy autorit v televizi a filmu, včetně seriálů The Wire, Fringe a John Wick. Bylo mu 60 let. (Foto: Wikimedia)

Reddick zemřel „náhle“ v pátek ráno, uvedla v prohlášení jeho publicistka Mia Hansenová a připsala jeho smrt přirozeným příčinám. Žádné další podrobnosti nebyly uvedeny.

Wendell Pierce, Reddickův herecký kolega ze seriálu The Wire, mu vzdal hold na Twitteru. „Muž s velkou silou a grácií,“ napsal. „Stejně talentovaný hudebník jako herec. Ztělesnění třídy.“ Režisér filmu „John Wick – Kapitola čtvrtá“ Chad Stahelski a představitel hlavní role Keanu Reeves uvedli, že Reddickovi věnují připravovaný film a že jsou „hluboce zarmouceni a zdrceni touto ztrátou“.

Reddick se během své kariéry často oblékal do obleku nebo ostré uniformy a hrál vysoké, mlčenlivé a elegantní muže s vyznamenáním. Nejvíce ho proslavila role prostořekého poručíka Cedrica Danielse v oblíbeném seriálu HBO „The Wire“, kde jeho postava trýznivě uvízla v chaotické politice baltimorského policejního oddělení.

Zdroj: apnews.com