Floridský generální chirurg Joseph Ladapo bije na poplach kvůli 4 400procentnímu nárůstu život ohrožujících stavů hlášených ve státě do systému hlášení nežádoucích účinků vakcín (VAERS) od zavedení vakcín COVID-19 v roce 2021. (Foto: Shutterstock)

V dopise z 15. února Ladapo žádá Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), aby „podpořily transparentnost u zdravotníků a přesně informovaly o rizicích, která tyto vakcíny představují“.

Systém VAERS, který společně spravují FDA a CDC, dokumentuje hlášení o zraněních a stavech souvisejících s vakcínami.

„Jen na Floridě jsme po uvedení vakcíny COVID-19 na trh zaznamenali nárůst počtu hlášení o 1 700 procent, zatímco nárůst podávání vakcín za stejné období činil 400 procent,“ píše se v dopise Ladapo. „Počet hlášení život ohrožujících stavů se zvýšil o 4 400 procent. „

Ani vakcína proti H1N1 nevyvolala takovou reakci,“ uvádí se v dopise.

V roce 2009, během očkovací kampaně proti H1N1, bylo do systému VAERS na Floridě podáno 1358 hlášení.

Po očkovací kampani proti COVID-19 v roce 2021 bylo do systému VAERS podáno 41 473 hlášení nežádoucích účinků.

Ladapo ve svém dopise cituje studii na webových stránkách Národního ústavu zdraví (NIH) s názvem „Serious adverse events of special interest following mRNA COVID-19 vaccination in randomized trials in adults“.

Studie uvádí zdokumentované reakce včetně poruch koagulace, akutních srdečních poranění, Bellovy obrny a encefalitidy.

„Tvrdit, že tyto vakcíny jsou ‚bezpečné a účinné‘, a přitom minimalizovat a přehlížet nežádoucí účinky je bezohledné,“ uvádí se v Ladapově dopise federálním zdravotnickým úředníkům.

Varování pro obyvatele Floridy

Kromě tohoto dopisu vydalo floridské ministerstvo zdravotnictví zdravotní varování týkající se bezpečnosti vakcíny mRNA COVID-19.

„Generální lékař státu upozorňuje zdravotnický sektor a veřejnost na výrazný nárůst hlášení ze systému hlášení nežádoucích účinků vakcín z Floridy po zavedení vakcíny COVID-19,“ uvádí se ve varování.

Systém VAERS se spoléhá na to, že nežádoucí účinky budou hlásit zdravotníci a jednotlivci. Někteří se však obávají, že zjištění byla médii bagatelizována a dokonce cenzurována společností Big Tech.

V lednu 2022, poté, co počet nahlášených nežádoucích účinků vakcíny COVID-19 dosáhl jednoho milionu, zveřejnil senátor Ron Johnson na Twitteru grafiku z webových stránek VAERS.

„Není překvapením, že Twitter můj tweet s grafem VAERS zablokoval,“ napsal Johnson později v příspěvku.

Zdroj: theepochtimes.com