Finská premiérka Sanna Marinová se ocitla v centru bizarního „skandálu“ vyvolaného bulvárem poté, co před několika dny uniklo několik videí, na nichž je 36letá hlava státu zachycena na večírcích s přáteli a místními celebritami. (Foto: Youtube)

Na jednom z videí údajně tančí velmi zblízka s mužem, který podle Fox News není jejím manželem, přičemž celá podívaná vedla k obvinění médií a veřejnosti z „nevhodného“ chování pro někoho v nejvyšší státní funkci.

Finská premiérka prohlásila, že se podrobila testu na drogy poté, co se objevily nové záběry, na nichž lídryně tančí s finskou popovou hvězdou.

Na páteční tiskové konferenci paní Marinová uvedla, že test podstoupila a výsledky očekává příští týden. Premiérka zopakovala, že popírá, že by někdy brala drogy.

Mnozí příznivci Marinové i mediální odborníci obvinili kritiky z neoprávněných útoků kvůli stranickým videím jen proto, že je žena.

„Myslím, že moje schopnost fungovat byla opravdu dobrá. Ve dnech, kdy jsem byla na večírku, nebyly žádné známé schůzky,“ uvedla finská vůdkyně na svou obhajobu. „Věřím, že lidé chápou, že volný čas a pracovní dobu lze oddělit.“

„Pokud mě někdo políbil na tvář, není to nic nevhodného nebo něco, co bych nezvládla nebo neřekla manželovi,“ dodala Marinová a komentovala video, na kterém je vidět, jak se fyzicky sblížila s popovou hvězdou.

Zdroj: bbc.com