Obamova administrativa komplicem válečného zločinu? Údajně hacknuté e-maily od obranného dodavatele Britam odhalují plán „schválený Washingtonem“ a financovaný Katarem na zinscenování útoku chemickými zbraněmi v Sýrii a na obvinění Assadova režimu, aby se tak naplnilo to, co Obamova administrativa vyjevila jako „červenou linii“, která by USA ozbrojeným silám dala mandát k intervenci. Ty uniklé e-maily (klikni sem pro jejich screenshoty) získané hackerem v Malajsii zachycují výměnu zpráv mezi ředitelem Britam Defence’s Business Development Davidem Gouldingem a zakladatelem společnosti Philipem Doughtym;

Phil

Máme novou nabídku. Je to zase kvůli Sýrii. Katarci navrhují atraktivní kšeft a přísahají, že ten nápad schválil Washington.

Máme do Homsu doručit CW a g-granáty sovětského původu z Libye podobné těm, co by mohl mít Assad. Chtějí od nás, abychom poslali náš ukrajinský personál, co by měl mluvit rusky a udělat videozáznam.

Upřímně si nemyslím, že je to dobrý nápad, ale ty navržené sumy jsou enormní. Tvůj názor?

Milý pozdrav

David

Skutečnost, že plán obsahoval dodávky CW (chemical weapon čili chemických zbraní), které jsou „podobné těm, co by mohl mít Assad,“ jasně naznačuje myšlenku na zinscenování útoku chemickými zbraněmi pod falešnou vlajkou, který by státy ze Zálivu jako Katar a mocnosti NATO mohly svést na Assada.

Pokut by to tvrzení, že takovéto spiknutí bylo „schváleno Washingtonem“ šlo verifikovat, tak by byla Obamova administrativa spolupachatelem válečného zločinu.

Podle Cyber War News, které rozebírají proces, jak byly ty e-maily hacknuty a obsahuje screenshoty uniklých dokumentů, tohle hacknutí rovněž odhalilo „extrémně osobní informace,“ včetně kopií pasů zaměstnanců Britam, z nichž někteří se jeví být žoldnéři.

Úplný seznam hacknutých dokumentů lze nalézt zde:

On-line business profily potvrzují, že jak David Goulding, tak Philip Doughty pracují pro Britam Defence.

Loni se začaly šířit zprávy, že USA podporovaní bojovníci rebelů v Sýrii dostali plynové masky a jsou ochotni zinscenovat útoky chemickými zbraněmi, které by se potom svedly na Assadův režim, aby se tak namazal skluz pro vojenskou intervenci NATO.

Krátce poté v srpnu varoval prezident Barack Obama, že použití nebo i převozy chemických zbraní Assadovým režimem by představovaly „červenou linii“, která by strhla vojenskou intervenci. Francouzský prezident Francois Hollande se k tomu přidal s prohlášením, že použití takovýchto zbraní „by bylo legitimním důvodem k přímé intervenci.“

Zhruba ve stejnou dobu řekl jistý zdroj syrskému zpravodajskému kanálu Addounia, že saúdská společnost vybavila 1400 ambulantních vozů protiplynovým a proti-chemickým filtračním systémem za cenu 97 000 dolarů za jednu v rámci příprav na útok chemickými zbraněmi provedený rebely z FSA pomocí minometné palby. Dalších 400 vozidel bylo připraveno jako vozidla pěchoty.

Tento útok by se svedl na Syrskou armádu a zneužil jako záminka k vojenskému útoku. V březnu 2012 zpráva Brookingského institutu nadepsaná Záchrana Sýrie: Vyhodnocení možností na změnu režimu nastínila právě tento scénář – když by se zrežírovaná humanitární krize použila k ospravedlnění útoku.

Včera izraelský vicepremiér Silan Shalom reportérům řekl, že kdyby syrští rebelové získali chemické zbraně ze skladů patřících Assadovu režimu, tak by tento vývoj Izrael donutil přistoupit k „preventivním operacím,“ jinými slovy – k vojenskému útoku na Sýrii.

V prosinci se objevilo šokující video o syrských rebelech testujících cosi, co se jevilo jako nějaká forma nervového plynu, na králících, což podpořilo tvrzení, že rebelové už chemické zbraně dostali.

Jak rovněž zdůraznil Tony Cartalucci: „Zmínky o získání chemických zbraní z Libye jsou zvláště nepříjemné. Libyjský arzenál padl v roce 2011 s pomocí NATO do rukou sektářských extrémistů, když kulminovalo úsilí o převrat v této severoafrické zemi. Od té doby libyjští militanti vedení veliteli z Al Kaiíďácké Libyjské islamistické bojové skupiny (LIFG) vyzbrojili sektářské extrémisty po celém Arabském světě počínaje Mali na Západě až po Sýrii na východě.“

Minulý měsíc se 29 různých USA podporovaných syrských opozičních skupin zavázalo k připojení k Al Nusra, tj. k Al-Kaiídě přidružené skupině, která, jak hlásí the New York Times, „zabila v Iráku hodně Američanů.“

Četné zprávy potvrzují, že Al Nusra je vůdcem frontové linie bojových sil v Sýrii a velí dalším skupinám rebelů. Vzhledem k této prominentní roli spojené se skutečností, že tato teroristická skupina je v Sýrii odpovědná za četné krvavé útoky, jsou zmínky, že Obamova administrativa by mohla schválit spiknutí, při kterém bychom spatřili, jak chemické zbraně padly do rukou teroristů z Al Kaiídy, představují zahraničně politický skandál ještě větší než Benghazi-Gate.

V příběhu souvisejícím s tímto oddělená hacktivistická skupina Syrské elektronické armády nadále zveřejňuje hacknuté soubory a e-maily z četných citlivých webových stránek zahraničních ministerstev a ozbrojených sil patřících Saúdské Arábii, Kataru a Turecku včetně e-mailů posílaných mezi těmito zeměmi.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

]]>