FBI vytvořila kategorii extremistů „MAGA“ a zaměřila se na Trumpovy příznivce před volbami v roce 2024

Bidenova FBI „v tichosti vytvořila novou kategorii extremistů, které se snaží sledovat a potírat: William Arkin, který již dříve informoval o snahách FBI „bojovat proti MAGA terorismu“, tvrdí, že FBI se před volbami v roce 2024 snaží vytvořit novou skupinu, která by byla určena pro protiválečného novináře a politického komentátora Donalda Trumpa, a to „armádu příznivců MAGA“.

Ve středečním článku v Newsweeku Arkin odhaluje, že drtivá většina vyšetřování FBI v souvislosti s „protivládními“ aktivitami se týká Trumpových příznivců.

„FBI je v téměř nemožné pozici,“ řekl Arkinovi jeden ze současných představitelů FBI, který dodal, že deklarovaným záměrem agentury je zabránit opakování incidentů typu 6. ledna (který byl prošpikován federály) a zároveň vyvažovat ústavní právo Američanů na protest proti vládě „Zejména v době, kdy Bílý dům čelí republikánské opozici v Kongresu, která tvrdí, že Bidenova administrativa ‚vyzbrojila‘ Úřad proti pravici, musí postupovat velmi opatrně,“ pokračoval představitel.

Newsweek v rámci tříměsíčního šetření hovořil s více než desítkou současných nebo bývalých vládních úředníků, kteří se specializují na terorismus, aby pochopil současnou situaci v oblasti domácí bezpečnosti a zhodnotil, co administrativa prezidenta Joea Bidena dělá v oblasti tzv. domácího terorismu. Většina z nich požádala o zachování anonymity, protože nebyli oprávněni mluvit veřejně, nechtěli zabřednout do stranické politiky nebo se obávali následků, které by je čekaly, kdyby mluvili otevřeně.

Newsweek také prozkoumal tajné údaje FBI a ministerstva vnitřní bezpečnosti, které sledují incidenty, hrozby, vyšetřování a případy, aby se pokusil vytvořit si lepší obrázek. Odborníci se sice shodují, že současné stranické prostředí je nabité a jedinečně nebezpečné (hrozí nejen násilí, ale v krajním případě možná i občanská válka), mnozí však také pochybují, zda je „terorismus“ tím nejúčinnějším způsobem, jak problém popsat, nebo zda metody protiteroristického boje, které se v uplynulém desetiletí vyvinuly v reakci na Al-Káidu a další islamistické skupiny, představují nejplodnější způsob, jak vypracovat domácí řešení.

Rádi bychom poznamenali, že whistleblower FBI v březnu prohlásil, že na něj agentura tlačila, aby nafoukl údaje o domácím terorismu proti konzervativcům, a že agentura po úniku stanoviska Nejvyššího soudu k potratům vytvořila specifickou značku hrozeb pro zastánce práva na život „THREATATSCOTUS2022″ (a nikoli značku hrozeb pro násilné levičáky, kteří vyhrožovali soudcům SCOTUS?).

FBI to uvedla v prohlášení pro Newsweek: „Hrozba, kterou představují domácí násilní extremisté, je trvalá, vyvíjející se a smrtící. Cílem FBI je odhalovat a zastavovat teroristické útoky, přičemž se zaměřujeme na potenciální trestné činy, násilí a hrozby násilím. Protivládní nebo protiautoritativní násilný extremismus je jednou z kategorií domácího terorismu a také jednou z hlavních priorit FBI v oblasti hrozeb.“ A dodává: „Jsme odhodláni chránit bezpečnost a ústavní práva všech Američanů a nikdy nezahájíme vyšetřování pouze na základě činnosti chráněné prvním dodatkem, včetně politického přesvědčení nebo příslušnosti osoby.“

Podle údajů FBI, které unikly Arkinovi, se počet případů domácího extremismu od 6. ledna snížil, ale „společensko-politický vývoj – například narativy o podvodech v nedávných parlamentních volbách, povzbuzující dopad násilného vniknutí do amerického Kapitolu, podmínky související s pandemií COVID-19 a konspirační teorie podporující násilí – téměř jistě podnítí některé domácí teroristy k pokusům o násilí“.

Takže – i když hrozba, kterou FBI povzbuzovala agenty k nafukování, možná opadla, jsou ve střehu!

Agentura dokonce vytvořila novou podkategorii hrozeb „AGAAVE-Ostatní“, aby označila ty, kteří představují hrozbu, ale nezapadají do jejích kategorií anarchistů, domobrany nebo suverénních občanů.

Tato nová klasifikace, zavedená bez jakéhokoli oznámení a zde poprvé uváděná, je oficiálně definována jako „domácí násilní extremisté, kteří se odvolávají na protivládní nebo protiautoritativní motivy násilí nebo trestné činnosti, které nejsou jinak definovány, jako jsou jednotlivci motivovaní touhou páchat násilí proti osobám se skutečným nebo domnělým spojením s určitou politickou stranou nebo frakcí určité politické strany“. -Newsweek

Trump ani MAGA nejsou v oficiálním popisu AGAAVE-Other přímo zmiňovány, nicméně „vládní insidery připouštějí, že se vztahuje na politické násilí připisované příznivcům bývalého prezidenta“.

„Jaký jiný název bychom mohli použít?“ uvedl jeden z důstojníků FBI a dodal: „Je zřejmé, že pokud se příznivci Demokratické strany uchýlí k násilí, bude se to [AGAAVE-Other] vztahovat i na ně. Nezáleží na tom, že je to málo pravděpodobné. Takže ano, z praktického hlediska se to vztahuje na MAGA, ačkoli pečlivě vytvořený jazyk je zcela nestranický.“

Jistě, anonymní chlapíku z FBI… je „nízká pravděpodobnost“, že demokraté (strana, k níž patří špičky FBI) nezpůsobují politické násilí. Dostal se někdo do Hunterovy skrýše s crackem?

Zdroj: newsweek.com