Dva obyvatelé Floridy se přiznali ke krádeži deníku Ashley Bidenové a dalších věcí, které pak v týdnech před americkými volbami v roce 2020 prodali organizaci Project Veritas. (Foto: Flickr)

Čtyřicetiletá Aimee Harrisová a osmapadesátiletý Robert Kurlander se podle deníku New York Times přiznali, že se účastnili spiknutí, jehož cílem bylo převézt ukradené materiály z Floridy, kde Ashley Bidenová žila, do New Yorku.

„Harris a Kurlander ukradli osobní majetek nejbližšímu rodinnému příslušníkovi kandidáta na celostátní politickou funkci,“ uvedl Damian Williams, státní zástupce pro jižní okres New Yorku.

A přestože Project Veritas odmítl deník zveřejnit (a ještě na něj udělal zátah Bidenův úřad spravedlnosti), National File zveřejnil výňatky 24. října 2020 – a celý deník o dva dny později. Ačkoli byl v té době považován za potenciálně falešný, nyní víme, že jeho obsah je pravý – včetně tvrzení, že se Joe s Ashley „pravděpodobně nevhodně“ sprchoval a že se domnívá, že byla v dětství sexuálně zneužívána.

Záznamy v deníku zahrnují autorku, která prozrazuje, že se domnívá, že byla v dětství sexuálně obtěžována a sdílela „pravděpodobně nevhodné“ sprchy se svým otcem, některé, které podrobně popisují autorčin boj se zneužíváním drog a autorčino rozpadající se manželství s četnými aférami, spolu se záznamy, které ukazují obavy rodiny z možného skandálu kvůli novému domovu jejího bratra, a ty, které ukazují hluboký odpor k otci kvůli jeho penězům, kontrole a citové manipulaci. -National File

Jak se dostala do Project Veritas?

Na jaře roku 2020, kdy se Joe Biden chystal získat demokratickou prezidentskou nominaci, žila Ashley v Delray Beach na Floridě se zmíněným přítelem, „který si pronajal dům se dvěma ložnicemi lemovaný palmami, s velkým bazénem a příjezdovou cestou kolem dokola“, tvrdí lidé obeznámení s touto záležitostí.

V červnu však Ashley navštívila oblast Filadelfie, když se Joeova kampaň rozjížděla.

„Rozhodla se tam nechat některé své věci, včetně tašky a dalšího zavazadla,“ uvádí se ve zprávě.

Několik týdnů poté, co Ashley opustila dům v Delray, pozval přítel, který ji hostil, bývalou přítelkyni jménem Aimee Harrisová a její dvě děti, aby se k ní nastěhovaly. Harrisová, která se nacházela uprostřed sporu o opatrovnictví a finančních potíží, byla podle „příspěvků a rozhovorů na sociálních sítích“ zřejmě Trumpovou příznivkyní. Podle dvou lidí obeznámených s matkou se dozvěděla, že u ní zůstala Ashley Bidenová a že tam zůstaly některé její věci.

Co přesně se dělo dál, zůstává předmětem federálního vyšetřování. V září však deník od paní Harrisové a jejího přítele získal Project Veritas, který se díky svým operacím proti liberálním skupinám a tradičním zpravodajským organizacím stal oblíbencem pana Trumpa.

V soudním podání Project Veritas federálnímu soudci sdělil, že kolem 3. září2020 někdo, koho skupina označila jako „tipaře“, zavolal do Project Veritas a zanechal hlasovou zprávu. Volající uvedl, že „nový nájemník se nastěhoval do bytu, kde dříve bydlela Ashley Bidenová, a našel deník paní Bidenové a další osobní věci“.

Podle soudního spisu Projektu Veritas je „deník dost šílený“, uvedl tipař v hlasové zprávě. „Myslím, že stojí za to se na něj podívat.“ -NYT

Ze soudního spisu vyplývá, že Project Veritas deník koupil (ačkoli ho nikdy nezveřejnil) prostřednictvím nejmenovaného zmocněnce, který byl identifikován jako „A.H.“ a „R.K.“. – Harris a Robert Kurlander, který se sám označuje za rizikového kapitalistu, dlouholetého přítele a bývalého Harrisova spolubydlícího. Před 27 lety se Kurlander „u federálního soudu na Floridě přiznal ke spiknutí v rámci systému praní špinavých peněz spojeného s drogami“ a byl odsouzen ke 40 měsícům vězení, uvádí deník Times, který dodává, že ve stejném případu se přiznal David Witter – vnuk zakladatele společnosti Dean Witter.

Několik dní před volbami v roce 2020 Kurlander napsal na Twitter: „Kde jsou Bidenovy dvě děti?“ a dodal: „Ashley a Hunter jsou katastrofy. Odraz rodičů.“

Smíme teď mluvit o „pravděpodobně nevhodných sprchách“?

Zdroj: zerohedge.com