Nejlidnatější město Spojených arabských emirátů má být přestavěno zbrusu novým hotelem, který podle společnosti Moon World Resorts dostojí pověsti Dubaje jako místa s opulentním designem budov. (Foto: MOON World Resorts Inc.)

Kanadská korporace hodlá postavit celkem čtyři resorty MOON, přičemž první z nich bude stát právě v Dubaji.

Kopie Měsíce, vysoká 735 metrů, bude mít všechny vymoženosti a luxusní vybavení, které lze od špičkového resortu očekávat, a navíc jedinečné zážitky, které mají simulovat cestu na pozemský Měsíc.

Cílem podniku za 5 miliard dolarů je přenést zážitky z „měsíčního povrchu“ a „měsíční kolonie“ na Zemi, aby si je mohli vychutnat turisté se zájmem o cestování do vesmíru. Sandra Matthewsová a Michael Henderson, kteří jsou tvůrci společnosti, věří, že po dokončení výstavby bude středisko schopno přivítat až 10 milionů hostů ročně.

Samotná měsíční „kolonie“ má být schopna hostit 2,5 milionu návštěvníků ročně a v rámci komplexu se plánuje i výcviková platforma pro vesmírné programy a astronauty.

MOON je samozřejmě stále letoviskem, a jako takové bude návštěvníkům k dispozici široká škála aktivit a zařízení, které budou moci vyzkoušet a ocenit během svého pobytu. V resortu bude k dispozici noční klub, centrum pro pořádání akcí, které pojme až 5 000 lidí, lázeňské a wellness centrum, jazzový piano bar a víceúrovňový salonek navržený tak, aby vypadal jako mimozemská kosmická loď.

Rozsáhlé konferenční centrum se buduje se záměrem nalákat vystavovatele z leteckého a technologického průmyslu.

Součástí konceptu soukromých domů MOON bude také 144 prémiových apartmánů, které bude možné zakoupit. Každý dům o rozloze 2 000 metrů čtverečních má doživotní členství v MOON, které majiteli poskytuje přístup k řadě speciálních výhod.

Podnik předpokládá, že výstavba tohoto jedinečného resortu potrvá dva roky, i když formální návrhy pro Dubaj jsou stále v procesu schvalování. „Z architektonického, inženýrského a designového hlediska lze MOON postavit,“ dělí se o své zkušenosti Henderson.

Letovisko Moon ve Vegas.

Společnost Moon World Resorts má za sebou historii vytváření vln, a proto to není poprvé, co se jí to podařilo. V roce 2021 podnik oznámil, že hodlá někdy v budoucnu přivést MOON do Las Vegas. Henderson tehdy uvedl, že se s Matthewsem poprvé s touto myšlenkou setkali v roce 2000 a že „cílem bylo vytvořit autentickou megarozměrnou reprodukci Měsíce planety Země, která by zahrnovala největší kouli na světě“.

Zdroj: themindunleashed.com