Kopeme si vlastní propadliště dějin, myslí si v souvislosti s chováním NATO ohledně tureckého útoku na Sýrii bývalý náčelník vojenské rozvědky, bezpečnostní analytik Andor Šándor. (Foto: Sputnik)

Podle generála Šándora je potřeba, aby Evropa jasně ukázala Turecku mantinely. Jeho současné chování, kdy útočí na Sýrii, je podle jeho názoru „přes čáru“.

„Pokud se Turecku nedá najevo, tohle už je přes čáru, pak máme problém. EU má sílu to udělat, jestli vůli, to stále není jasné. Je pro Turecko hlavní obchodní partner,“ napsal bezpečnostní expert na svém Facebooku.

Šándor dále upozorňuje na skutečnost, že vůči Rusku směřovaly po událostech na Krymu sankce, zatímco Jens Stoltenberg, generální tajemník NATO, prý má „pochopení“ pro bezpečnostní obavy Turecka.

Podle názoru bývalého náčelníka vojenské zpravodajské služby je to pokrytectví, jenž vede k tomu, že si Západ kope vlastní propadliště dějin.

„Rusko "nakoupilo" sankce za Krym, generální tajemník NATO Stoltenberg má pochopení pro turecké bezpečnostní obavy. Lepší ukázku pokrytectví nelze najít. Jak dlouho si budeme kopat vlastní propadliště dějin?!“ dodal na svých sociálních sítích.