Dánská banka Saxo Bank zase překvapila šokující předpovědí, která je málo pravděpodobná, ale přesto ji nelze zcela vyloučit. Takovou prognózu Saxo Bank publikuje každý prosinec. Informuje o tom portál RT.com.

Podle finanční instituce v Kodani se nadcházející rok na Zemi přiřítí sluneční erupce třídy X, která vyvolá absolutní chaos po celém světě.

Bankovní analytici se domnívají, že 25. cyklus erupční aktivity Slunce začne v roce 2019 a na západní polokouli proběhne sluneční bouře, která zničí většinu družic a povede k neuvěřitelnému chaosu v dopravní a elektrické infrastruktuře, které jsou závislé na GPS.

Zpráva upozorňuje na to, že vzplanutí bude mít vysokou cenu. Může způsobit finanční škody ve výši minimálně 2 biliony dolarů. Což je však o 20 % méně než nejnepříznivější scénář potenciálních finančních rizik způsobených slunečními bouřemi, který byl zveřejněn v roce 2013.

Přestože banka předpokládá, že předpověď je třeba vzít s rezervou, Saxo Bank má občas pravdu. V loňském roce dánská banka správně předpovídala kolaps společnosti Bitcoin.

Zdroj: sott.net