Vůdce nacistického Německa Adolf Hitler měl sadomasochistické sklony a spojoval v sobě homosexuální a heterosexuální orientaci. Svědčí o tom odtajněná zpráva CIA o führerově životě.

70stránkovou zprávu napsal v roce 1943 antropolog Henry Field na objednávku Úřadu pro strategické služby, předchůdce CIA. Zakládá se na studii Ernsta Sedgwicka Hanfstaengla, blízkého Hitlerova přítele ve 20. a 30. letech 20. století, který později emigroval do USA.

Jak se tvrdí ve zprávě, Hitlerovi byly v mládí vlastní sadomasochistické sklony s tendencí k homosexualitě.

Kromě toho po jejich společném věznění ve 20. letech cítil sexuální náklonnost ke svému budoucímu náměstkovi Rudolfu Hessovi. Jak se tvrdí ve zprávě, byl Hess homosexuálem a za jeho zvyk nošení ženských šatů měl přezdívku Freulein Anna.

Ve zprávě se kromě toho praví, že Hitler měl estetický požitek z pohledu na mladé muže. Tvrdí se, že když byl mladým malířem, bydlel v letech 1910 až 1913 v mužském penzionu ve Vídni, který měl pověst místa, kam chodili starší muži pro mladé.

Nicméně se ve zprávě zdůrazňuje, že v průběhu života měl Hitler dvojí sexuální orientaci.

„Jeho sexuální život byl dvojí, stejně jako i jeho politické názory, byl současně homosexuál a heterosexuál, socialista a nacista, muž a žena," podotýká se ve zprávě.

Kromě faktů o Hitlerově sexuálním životě zpráva obsahuje také informace o jeho dětství, vzdělání, oblíbených jídlech, hudbě a jiných zvycích.

Zdroj:  cia.gov