Hillary Clintonová v rozhovoru pro televizi CBS News řekla, že její manžel udělal správně, že odmítl rezignovat z prezidentského postu po skandálu s Monikou Lewinskou.

Jako první dáma mu stála po boku, když prezidentovi hrozil impeachment poté, co lhal v případu Lewinské, která tenkrát byla stážistkou v Bílém domě.

Hillary prohlásila, že absolutně nesouhlasí s těmi, kdo žádali, aby její manžel rezignoval. V květnovém rozhovoru bývalá ministryně zahraničí říkala, že aktivisté hnutí #MeToo dnes žijí v jiném kontextu.

Kvůli loňskému šíření hnutí #MeToo bylo nuceno rezignovat nebo byli propuštěni četní známí činitelé ze sféry politiky, byznysu nebo kultury kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování nebo útoku.

Senátorka demokratka z New Yorku Kirsten Gillibrandová vyslovila názor, že prezident Clinton měl tenkrát po skandálu v prosinci 1998 také rezignovat.

Samotná Lewinská na začátku letošního roku prohlásila, že velmi lituje toho, že hnutí #MeToo neexistovalo koncem devadesátých let minulého století.

Je přesvědčena, že její psychologické trauma je součástí národního traumatu celé Ameriky.

Zdroj:  vanityfair.com