Nové prohlášení Bílého domu podpořilo hodnocení Polska a NATO, že úterní výbuch na polských hranicích byl „s největší pravděpodobností důsledkem střely ukrajinské protivzdušné obrany, která nešťastně dopadla do Polska“. (Foto: Flickrú

V prohlášení mluvčí Rady pro národní bezpečnost Adrienne Watsonové se dále uvádí, že USA mají „plnou důvěru“ v probíhající vyšetřování polské vlády. „Neviděli jsme nic, co by odporovalo předběžnému hodnocení prezidenta Dudy, že tento výbuch byl s největší pravděpodobností důsledkem ukrajinské rakety protivzdušné obrany, která bohužel dopadla do Polska,“ uvedla.

Stejně jako předchozí vyjádření šéfa NATO Jense Stoltenberga však i ona z této epizody obvinila Rusko:

„Ať už budou konečné závěry jakékoliv, je jasné, že stranou, která je v konečném důsledku zodpovědná za tento tragický incident, je Rusko, které na Ukrajinu vypustilo příval raket, jejichž cílem bylo specificky zasáhnout civilní infrastrukturu. Ukrajina měla – a má – plné právo se bránit.“

Mezitím si bývalý texaský kongresman Ron Paul klade otázku, zda jsme se málem nechali vlákat do třetí světové války?

Všechna tato opožděná přiznání, že ne, nešlo o ruský útok, přicházejí příhodně dlouho poté, co americký prezident včera využil momentu „válečné mlhy“ a téměř současně s incidentem na hranicích představil další masivní balíček mimořádné pomoci Ukrajině ve výši 37 miliard dolarů.

Tedy dalších 37,6 miliardy dolarů od amerických daňových poplatníků a počítání… ve chvíli, kdy někteří mají zřejmě motiv zatáhnout Washington a americký lid do další velké války založené na podvodu.

Zdroj: whitehouse.gov