Přestože žák (9 let) základní školy ve Voitsbergu má výjímku, že nemusí nosit masku, musel psát test venku – a to uprostřed zimy. Incident vyšetřuje štýrské ředitelství pro vzdělávání.

Tento případ se stal na základní škole ve Voitsbergu (Štýrsko). Přestože je Jason pravidelně testován a od 9. ledna je osvobozen od nošení roušky, nebylo mu dovoleno absolvovat test ve třídě s ostatními dětmi, informuje štýrský spolkový radní za FPÖ Markus Leinfellner.

Žák se nesmí účastnit prezenční výuky. Protože však chtěl test opravdu napsat, byl požádán, aby si sedl na židli venku a test napsal tam, řekl Leinfellner. Rodiče nyní dítě odhlásili ze školy a zavolali právníka.

Politik FPÖ hovoří o „skandálu, který je sám o sobě nevídaný. Nemůže se stát, že se s žákem zachází jako s malomocným, přestože má lékařské potvrzení. My, členové Strany svobodných, budeme s tímto případem konfrontovat ministra školství a štýrskou ministryni školství. Po tomto incidentu není vůbec možné přejít na běžný provoz.“

Štýrské ředitelství pro vzdělávání nyní oznámilo, že případ prošetří. V každém případě byla pravost fotografie potvrzena. Ředitelství pro vzdělávání však s tímto postupem nesouhlasí.

Zdroj: oe24.at