Předkládané šokující tvrzení pochází od “jednoho z předních amerických válečných hrdinů” Jim Garrow v roce 2009 nominovaný na Nobelovu cenu přišel se šokujícím tvrzením, když řekl, že vrcholný vojenský veterán mu řekl, že “lakmusovým papírkem” o otestování nových vojenských velitelů je to, zda poslechnou rozkaz ke střelbě do amerických občanů, nebo ne. Garrow byl před třemi lety nominován na prestižní Nobelovu cenu míru a je zakladatelem The Pink Pagoda Girls, organizace věnující se zachraňování děvčátek před „gendercidou“ v Číně.

Garrow se osobně zapojil do „záchranné pomoci více 36 000 čínských děvčátek před smrtí.“ Je to veřejná osobnost, žádný anonymní hlas z Internetu, což činí jeho tvrzení o to znepokojivější.

„Právě mě vyšší vojenských velitel informoval, že Obama používá k určení, kdo z jeho vojenských potentátů zůstane a kdo musí jít, nový test „lakmusovým papírkem“. Lidi připravte se na výbuch. „Novým lakmusovým papírkem vůdčích schopností ve vojsku je to, jestli budou střílet do amerických občanů nebo nebudou.“ Ti, co nebudou, jsou vyměněni, napsal Garrow později na své Facebookové stránce s tím, že následně doplnil, že muž, který mu to řekl, „je jedním z amerických předních válečných hrdinů,“ který tuto informaci prozradil s cílem „spustit alarm.“

Tvrzení Garrowa je o to explozivnější vzhledem k tomu, že země se svíjí v křečích národní debaty o kontrole zbraní s tím, že obhájci zbraní vášnivě trvají na tom, zakladatelé vložili do Ústavy druhý dodatek primárně jako obranu proti tyranii vlády.

Rovněž to přišlo po nedělní zprávě, že generálu Jamese Mantisovi, šéfovi Centrálního velitelství Spojených států, „řekli, aby opustil svůj úřad několik měsíců před tím, než bylo plánováno.“

Obavy, že americká vojska dostanou rozkazy střílet do amerických občanů, dojde-li k masové konfiskaci zbraní, vznikly poprvé v roce 1995, kdy stovky mariňáků na 29 Palms v Kalifornii dostali jako součást akademického projektu dotazník od námořního kapitán-poručíka Ernesta Guye Cunninghama, který se mariňáků ptal, zda by „Stříleli na občany US, kteří odmítnou poslušnost nebo se budou bránit konfiskaci vládou Spojených států zakázaných zbraní.“

Ten dotazník následně unikl, protože mnozí z těch mariňáků, kteří jej dostali, byli šokováni tónem otázek.

Americké ozbrojené síly jasně vytyčily nesčetné scénáře nouzových stavů, za nichž by vojska měla oprávnění do amerických bčanů střílet.

V červenci 2012 byl ten proces, za nějž by k tomu mělo dojít, byl objasněn v uniklém výcvikovém manuálu Vojenské policie US Army (PDF) pro „Operace při občanských nepokojích“ vydaném už v roce 2006. Podobné plány byly rovněž nastíněny v aktualizovaném manuálu vydaném v roce 2010 s názvem FM 3-39.40 Internační a přesídlovací operace.

Dokument z roku 2006 vytyčuje, jak se použije vojenských prostředků „k pomoci místním a státním úřadům k obnovení a udržení zákona a pořádku“ v případě masových bouří, civilních nepokojů nebo vyhlášení stanného práva.

Na straně 20 manuálu jsou předpisy týkající se použití „smrtící síly“ při konfrontaci s „disidenty“ na americké půdě znepokojivě jasné se svou směrnicí, že „Výstražné výstřely se pálit nebudou.“

Vzhledem k tomu, že obhájci druhého dodatku jsou federální vládou a místními vynucovateli zákona nyní líčeni jako nebezpeční teroristé, tak Garrowova tvrzení určitě rozdmýchají kontroverzi, jelikož Američané spatřují, jak jim amputují jejich zbraňová práva, zatímco federální vláda sama si vrší miliardy kusů nově nakupované munice.

Minulý týden starosta Gloversville Dayton King varoval, že federální program konfiskace zbraní by mohl vést ve venkovských oblastech Ameriky ke „konfrontačním situacím ve stylu Waco“.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

]]>