Ministr zdravotnictví na tiskové konferenci dne 6. 1. 2022 prohlásil: (Foto: Rumble)

„Nejdůležitější nástroj je očkování. První, druhá a třetí boosterovací dávka. Proto jsme pro boosterovací dávku otevřeli očkovací centra pro všechny, kteří mají pět měsíců po druhé dávce. Toto je jediný způsob, jak se občané české republiky mohou chránit proti vážnému průběhu tohoto onemocnění, proti tomu, aby neumřeli. Tedy, jaká je odpověď na otázku, proč se očkuji? Je jednoduchá, abych neumřel. Všechny ty, kteří se mohou očkovat vyzývám nechte se co nejrychleji očkovat, protože se očkujete kvůli tomu, abyste neměli závažný průběh, abyste nezemřeli. Je to jediný způsob, jak se tomu můžete vyvarovat. Jiná cesta není a funguje to i v případě omicronu.”

Vyjádření pana ministra Válka je přinejmenším naprosto nezodpovědné, neboť straší veřejnost lživými informacemi. Jestli je možné toto vyjádření kvalifikovat jako šíření poplašné zprávy, jsme se zeptali advokáta Jindřicha Rajchla.

„Výrok ministra Válka považuji především za skandální. Je to čistá propaganda. Z mého pohledu lze vážně uvažovat nad tím, že došlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu šíření poplašné zprávy, protože to může u řady občanů vyvolat oprávněnou obavu, že mohou zemřít. Data potvrzují, že v současné době vakcína nemůže zajistit stoprocentní ochranu před úmrtím. Co se týče nové varianty omicron, tak je velmi pravděpodobné, že nechrání ty pacienty vůbec! Studie Robert Koch institutu potvrzují, že vakcína neposkytuje ochranu proti této variantě.”

Zdroj: paralelne.cz