O skandál měsíce března 2019 se zasloužili samotní novináři nikoliv svoji úžasnou pátrací akcí, při které by například použili brýle s kamerou na obroučkách, ale svojí nenažraností, kdy uprostřed tiskové konference se čtyřmi prezidenty k výročí NATO zkrátka a dobře odešli vyluxovat sektor občerstvení.

Překvapivě a ojediněle na tuto skutečnost upozornil  web deníkn.cz,  který odkázal na slova maďarského prezidenta Jánose Ádera. Ten se nad událostí, že se  při tiskové konferenci část posluchačů  zvedla a věnovala se občerstvení, podivil s poznámkou, že  nic podobného za svoji kariéru nezažil. 

"Je to svérázný formát tiskové konference … ," citoval web hlavu Maďarska.

"Je to ukázka současného stavu společnosti. Za novináře nebo za analytiky se někdy vydávají armády podobných postaviček, které se často akreditují ze zcela jiných důvodů, než je obsah tiskových konferencí," komentoval nedávno podobný jev a událost, ke které došlo na veletrhu na stánku České centrály cestovního ruchu, autor desítek knih a cestopisů, fotograf, který požádal, aby u jeho komentáře nebylo uvedeno jeho jméno.

"Tihle lidé prokazující se falešnými nebo starými průkazy, podobnými vizitkami, jsou velmi agresivní a jakémukoliv vykazování z míst, kam nebyli pozvaní, se brání výkřiky o omezování svobody slova pro média, která neexistují nebo v nich ti lidé nepůsobili," dodal komentátor současného dění.

Zdroj: denikn.cz