AC24.cz

AC24.czZpravodajstvíZe světaInteligence hejna

Nejnovější články

Rusko hodlá zamezovat pokusy o rozpoutání občanské války na Ukrajině

Vytvořeno 21.4.2014 13:13      Napsal AC24      Zobrazeno: 1277

Rusko hodlá zamezovat pokusy o rozpoutání občanské války na Ukrajině

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že Rusko nepřipustí rozpoutání na Ukrajině krvavého konfliktu. Stále hlasitější jsou výzvy k Rusku, aby je zachránilo před tímto neštěstím. Jsme ve velmi svízelné situaci, řekl Lavrov na dnešní moskevské tiskové konferenci. Ten, kdo vědomě provádí kurs na rozpoutání občanské války ve snaze vyprovokovat velký krvavý konflikt, provádí zločinnou politiku. Tuto politiku hodláme nejen odsuzovat, ale také zamezovat, prohlásil ministr.

Číst dál...

Potvrzeno: DNA z geneticky modifikovaných plodin se přenáší do lidí, kteří je jedí

Vytvořeno 21.4.2014 11:11      Napsal AC24      Zobrazeno: 2669

Potvrzeno: DNA z geneticky modifikovaných plodin se přenáší do lidí, kteří je jedí

V nové studii publikované v deníku Public Library of Science (PLOS) výzkumníci zdůrazňují, že existuje dostatek důkazů, že fragmenty DNA nesou celé geny, které se dostávají do lidského organismu pomocí neznámého mechanismu. Je zajímavé uvažovat, zda vědci v biotechnických korporacích již identifikovali tento mechanismus. V jednom ze vzorků krve je relativní koncentrace DNA plodiny vyšší než DNA lidské.

Číst dál...

USAID: Kyjevská hra podle syrského scénáře?

Vytvořeno 21.4.2014 9:09      Napsal AC24      Zobrazeno: 2091

USAID: Kyjevská hra podle syrského scénáře?

Úřady USA přijaly rozhodnutí poslat na Ukrajinu dodatečnou nesmrticí vojenskou pomoc, oznámil šéf Pentagonu Chuck Hagel. Podle názoru amerických „jestřábů“ Ukrajina tuto pomoc potřebuje pro ochranu před eventuálním útokem z Ruska. Tzv. „nesmrticí“ pomoc, na jejímž poskytnutí Ukrajině trvají v Pentagonu – to je všechno, z čeho se nedá střílet, a co bude však mimořádně nutné v případě bojových akcí: neprůstřelné vesty, noktovizory a palivo. USA poskytuje podobnou pomoc mnoha zemím, převážně prostřednictvím USAID – americké agentury pro mezinárodní rozvoj, která je známa svým napomáháním protivládním a povstaleckým silám v nejrůznějších regionech světa.

Číst dál...

Tohle znamená „válku“: USA jdou po Putinově osobní skrýši se $40 miliardami

Vytvořeno 21.4.2014 8:08      Napsal AC24      Zobrazeno: 7907

Tohle znamená „válku“: USA jdou po Putinově osobní skrýši se $40 miliardami

Ač Bílý dům neustále hrozil dalšími sankcemi proti Rusku za to, že ne-de-eskaluje (i když sám sebe taky ne-de-eskaloval), tak konkrétnost o dodatečných sankcích byla řídká. Varování německého CEO ohledně zpětných rázů nesených ekonomickými sankcemi … „nesmyslnost“ náhrady ruského plynu plynem z USA … ruská varování před „vzájemnými provázanostmi“ a před „bumerangovým efektem“ … to všechno redukuje Západní arzenál možných finančních sankcí. Ale, jak hlásí Times of London, možná, že USA našly Putinův kritický neuralgický bod – sankční režim, který by mohl zaútočit proti Putinově osobnímu bohatství, do něhož patří $40 miliard na švýcarských bankovních kontech.

Číst dál...

V Lugansku oznámili o založení štábu pro řízení Jihovýchodu

Vytvořeno 21.4.2014 7:07      Napsal AC24      Zobrazeno: 1285

V Lugansku oznámili o založení štábu pro řízení Jihovýchodu

Předák proruského hnutí v Lugansku Vitalij Bolotov sdělil ve svém včerejším projevu před budovou místní ukrajinské Bezpečnostní služby o založení spojeného štábu pro řízení oblastí jihovýchodní Ukrajiny s centrem v Doněcku. Bolotov rovněž zdůraznil, že Luganská oblast již téměř dosáhla vytčených cílů ohledně statutu ruštiny a referenda. Lugansk jako první vztyčil vlajku a nyní má první ukázat Jihovýchodu, jak dosáhnout vytčených úkolů, prohlásil předák zastánců federalizace.

Číst dál...

Studie: Internetoví trollové

Vytvořeno 21.4.2014 6:06      Napsal AC24      Zobrazeno: 2173

Studie: Internetoví trollové

Za posledních pár let věda Internetové trollologie učinila pár kroků. Minulý rok jsme se dozvěděli, že metáním urážek a vyvoláváním sporů na internetových sekcí pro komentáře, takzvaní internetoví „trollové“ (jež jsou často anonymní) mají často polarizující efekt na ostatní návštěvníky, což vede k politizaci, namísto k hlubšímu pochopení vědeckých otázek. To je sice špatné, ale není to nic s porovnáním nové psychologické publikace, vypovídající o osobnostech takzvaných trollů. Výzkum, vedený Erin Buckels z Manitobské univerzity a dvěma kolegy, se přímo zaměřil na průzkum, zda se lidé „zapojení do trollení“ charakterizují povahovými vlastnostmi, zapadajícími do takzvané „temné tetrády“ - machiavellismus

Číst dál...

Polsko navrhlo USA a NATO, aby na jeho území rozmístily americká vojska

Vytvořeno 20.4.2014 20:20      Napsal AC24      Zobrazeno: 3385

Polsko navrhlo USA a NATO, aby na jeho území rozmístily americká vojska

Polsko navrhlo Spojeným státům a NATO, aby na jeho území rozmístily americká vojska v souvislosti s událostmi kolem Ukrajiny. V nedělním interview pro list The Washington Post to oznámil šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski. Podle jeho slov už o tom jednal s ministrem zahraničí USA Johnem Kerrym a vrchním velitelem ozbrojených sil NATO v Evropě, americkým generálem Philipem Breedlovem.

Číst dál...

Další bankéř zavražděn v Belgii i se svou ženou synovcem

Vytvořeno 20.4.2014 18:18      Napsal AC24      Zobrazeno: 4167

Další bankéř zavražděn v Belgii i se svou ženou synovcem

Na začátku to byly bankéřské sebevraždy. Pak asi přede dvěma týdny sebevraždy nahradily otevřené vraždy po mordu ve stylu popravy, při níž zhrzený klient oddělal CEO banky v jinak ospalém (a daňově únikářském) Lichnštejnsku. Pak přišly v pátek zprávy o mordu v popravčím stylu ve zrovna tak ospalé, i když ne tak daňové únikářské, Belgii, kde byl ve městě Vise zavražděn 37-letý ředitel BNP Paribas Fortis spolu se svou manželkou a 9 letým synovcem během předpřipravené a zrežírované palby z projíždějícího vozidla.

Číst dál...

Po útoku ultra-nacionalistů je na východní Ukrajině ohlášeno pět mrtvých

Vytvořeno 20.4.2014 13:13      Napsal AC24      Zobrazeno: 4007

Po útoku ultra-nacionalistů je na východní Ukrajině ohlášeno pět mrtvých

A pomyslete, že je to jen dva dny, kdy všechny algoritmy udržující hybnost měnového kurzu USDJPY tlačily na vytrubování titulků do světa se zářnými zprávami o další diplomatické „de-eskalaci“ napětí na Ukrajině. To, co při tom bylo opravdu ignorováno, byl fakt, že jelikož se toho zúčastnil John Kerry, tak to nebylo nic jiného než poslední falešný úskok. A důkaz přišel před chvilkou, když Reuters s citací nedělní ruské státní televize ohlásila, že bylo zabito pět lidí, když ukrajinští střelci zaútočili na kontrolní bod obsazený pro-ruskými separatisty u východního ukrajinského města Slavjansk.

Číst dál...

Nejdříve žárovky, potom ledové nápoje a horké sprchy. Teď jsou na řadě masové kuličky z IKEA

Vytvořeno 20.4.2014 9:09      Napsal AC24      Zobrazeno: 5911

Nejdříve žárovky, potom ledové nápoje a horké sprchy. Teď jsou na řadě masové kuličky z IKEA

Od toho chmurného leč nepostradatelného švédského impéria montovaného nábytku IKEA přišlo vskutku dávení vyvolávající oznámení: uvažují o změně receptury na jejich nejpopulárnější pokrm – masové kuličky – a to proto, aby svět zachránili před globálním oteplováním. Říká to šéfová pro trvalou udržitelnost u této společnosti Joanna Yarrow: „Pracujeme spolu s WWF a zkoumáme masové kuličky a různé další položky pokrmů, které prodáváme, a hledáme, jak bychom mohli naše recepty skřípnout tak, aby sice poskytovaly úžasnou chuť, ale aby také snad měly menší dopad na prostředí. Mohu vás ujistit, že když dosáhneme úpravy těch receptů, tak bude mít skutečně kumulativní dopad.“

Číst dál...
Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás