AC24.cz

AC24.czZpravodajstvíZe světaInteligence hejna

Sociální sítě

Reklama

Kde koupit časopis Vědomí?

 

Podporujeme

 

Spolupracujeme

 

 

Nejnovější články

Jakou cenu zaplatí Česká republika za předání území Polsku?

Vytvořeno 06.3.2015 19:19      Napsal AC24      Zobrazeno: 4685

Jakou cenu zaplatí Česká republika za předání území Polsku?

Zpráva o tom, že česká vláda se rozhodla ukončit dávný pohraniční spor s Polskem faktickým fiaskem, tedy předáním sousedu území velkého jako „devět Václavských náměstí“, konkrétně 3,68 čtverečních kilometrů, vyvolalo bouřlivou diskusi na internetu. „My, čeští lidé, jako obyčejně mlčíme“, „Neúcta k českému lidu“, píší Češi. A Rusové se ptají: „A co neporušitelnost hranic, kterou tak hájí v Evropě?“ „A českých obyvatel se na to někdo zeptal?“. Objevují se i takové názory: „Vrátit svobodu Zakarpatsku!“, „Takhle je třeba vzdávat se území – snadno a nenuceně“.

Číst dál...

Dobrovolníci z EU a USA vyprávěli, proč bojují na straně DLR a LLR

Vytvořeno 06.3.2015 15:15      Napsal AC24      Zobrazeno: 4964

Dobrovolníci z EU a USA vyprávěli, proč bojují na straně DLR a LLR

Ruská a ukrajinská média píší stále častěji o dobrovolnících z Evropské unie a USA bojujících na území Donbasu na straně domobrany. Na internetu se objevilo video, na kterém americký dobrovolník, kterému říkají Texas, vypráví o tom, proč přijel na Donbas bojovat na straně Doněcké lidové republiky. Podle jeho slov se stydí za to, že USA podporují ukrajinskou vládu. „Cítím se být za to zodpovědný a musel jsem sem přijet a ukázat obyvatelům Donbasu a celému světu, že zdaleka ne všichni v USA podporují…politiků Států podporujících kyjevskou vládu“, dodal americký dobrovolník.

Číst dál...

Američané začínají přemýšlet o jídle a zisky McDonald’s klesají

Vytvořeno 06.3.2015 13:13      Napsal AC24      Zobrazeno: 2844

Američané začínají přemýšlet o jídle a zisky McDonald’s klesají

Poté, co počet obézních v USA dospěl k 70%, si lidé začínají uvědomovat, že je načase se probudit a zdravou stravu brát jako prioritu. Poslední dobou stále více lidí přestává chodit do fast foodů jako McDonald’s a další, což se projevuje na jejich ziscích. I když se světově největší stravovací řetězec snaží sebevíc přilákat nové zákazníky skrze reklamní kampaně a obměnu vedení, zdá se, že svůj vliv na Američany postupně ztrácí. Možná že jedním z důvodů je, jaké praktiky McDonald’s vede – podpora nehumánního chovu kuřat, která jsou navíc dopovaná hormony, anebo používání nekvalitního, pesticidy postřikovaného obilí.

Číst dál...

John Kerry opět hrozí: „Ke svržení Bašára Asada bude asi zapotřebí vojenského nátlaku“

Vytvořeno 06.3.2015 12:12      Napsal AC24      Zobrazeno: 3104

John Kerry opět hrozí: „Ke svržení Bašára Asada bude asi zapotřebí vojenského nátlaku“

Minulý týden, když jsme si přečetli článek v Time nadepsaný „Proč Bašár Asad nebojuje s ISIS“, napsaný žurnalistou, k jehož nedávné práci patřilo „The YouTube War“ a který udává dva nejmenované anonymní zdroje, aby dospěl k závěru, že syrský prezident Assad je spolčený s ISIS, nás tím vedl k jednoduchému závěru: „Připravuje se jeviště pro další syrskou invazi.“ Uplynul pouhý týden a kola syrské invaze se opravdu roztáčí: dnes ráno americký ministr zahraničí John Kerry (u něhož doufáme, že nepoužívá jako pracovního serveru kerryemails.com), a který je na návštěvě Saúdské Arábie odhalil další kroky, když řekl, že „ke svržení syrského presidenta Bašára Asada bude asi zapotřebí vojenského nátlaku.“

Číst dál...

Petice: Americkou armádu na našem území nechceme!

Vytvořeno 06.3.2015 9:09      Napsal AC24      Zobrazeno: 8956

Petice: Americkou armádu na našem území nechceme!

Zpráva z tisku server idnes.cz: „USA plánují v rámci operace Atlantic Resolve (Americké odhodlání) rozšířit přítomnost svých vojsk z původně zvažovaného Rumunska a Bulharska i v dalších zemích východní Evropy včetně České republiky. S odvoláním na úředníky amerického ministerstva obrany o tom informoval americký server Defense News.“ „Nechceme žádné americké vojáky na území České republiky! Nenecháme se Spojenými státy zatáhnout do III. světové války! Nepustíme je do naší republiky! Měli jsme na našem území Ruskou armádu 20 let a již nikdy více cizí vojska!“ uvádí se ve zprávě, kde lze podepsat petici.

Číst dál...

RT: v Holandsku popírají tvrzení ukrajinských médií o boeingu

Vytvořeno 06.3.2015 8:08      Napsal AC24      Zobrazeno: 5347

RT: v Holandsku popírají tvrzení ukrajinských médií o boeingu

Prokuratura Nizozemí popírá zprávy, které se objevily v řadě ukrajinských médií o tom, že podle závěrů mezinárodní skupiny kriminalistů bylo letadlo Boeing 777 letecké společnosti Malaysia Airlines, které se zřítilo na východě Ukrajiny, sestřeleno raketou protiletadlového raketového kompletu Buk patřícího ruským ozbrojeným silám. „Mohu říct naprosto přesně, že nemají pravdu“ komentoval zprávy ukrajinských médií v interview pro televizní kanál Russia Today (RT) zástupce Státní prokuratury Nizozemí Vim de Bruin, a zdůraznil přitom, že skupina expertů zatím není připravena vyvozovat nějaké závěry.

Číst dál...

Kdo to řekl? „Když odstraníte Saddáma, tak vám garantuji, že to bude mít nesmírné pozitivní přínosy“

Vytvořeno 06.3.2015 7:07      Napsal AC24      Zobrazeno: 3795

Kdo to řekl? „Když odstraníte Saddáma, tak vám garantuji, že to bude mít nesmírné pozitivní přínosy“

Benjamin Netanyahu už v roce 2002 choval určitá extrémně silná přesvědčení o tom, jak jednat jak s Íránem, tak s Irákem. V té době byl jeho názor na to, jak řešit konkrétní problémy, které každý z nich představoval, dost vzájemně odlišný. Tehdy odlišně od dneška, navrhoval se v Teheránu zaměřit na „reprízu Melrose Place“ jako na způsob, jak tam inspirovat k lidovému povstání. Naopak tvrdil, že takovýto přístup by nemohl nikdy fungovat v Iráku a místo toho prosazoval jím upřednostňované řešení: násilí. Přirozeně, že věřil, že násilné svržení Saddáma Husseina bude ohromná věc.

Číst dál...

„Proč lidé pochybují o vědě?“ Ředitel Monsanta lamentuje nad upadající vírou ve vědu

Vytvořeno 06.3.2015 6:06      Napsal AC24      Zobrazeno: 2050

„Proč lidé pochybují o vědě?“ Ředitel Monsanta lamentuje nad upadající vírou ve vědu

Na Twitteru nedávno kdosi položil otázku: „Proč lidé pochybují o vědě?“ Tento tweet doprovázel odkaz na článek v National Geographic, který naznačoval, že ti, kteří se dívají s podezřením na očkování, geneticky modifikované organismy (GMO), klimatickou změnu, fluoridizaci vody a různé další fenomény, jsou pomatenci lnoucí ke konspiračním teoriím, a jsou buď ideologicky motivováni, nebo dezinformováni v důsledku přístupu k ‚Universitě Googlu.‘ … A kdo to byl, co tweetnul tuhle otázku a vystavil tento odkaz? Nikdo jiný než sám Robert T. Fraley, vicepresident Monsanta a jeho technologický ředitel. – CounterPunch

Číst dál...

Šéf komise pro udílení Nobelových cen míru vyhozen kvůli požadavku, že by měl Obama cenu vrátit

Vytvořeno 05.3.2015 10:10      Napsal AC24      Zobrazeno: 11614

Šéf komise pro udílení Nobelových cen míru vyhozen kvůli požadavku, že by měl Obama cenu vrátit

Šéf komise udílející Nobelovu cenu míru byl poprvé v historii vyhozen. Došlo k tomu v úterý 3. března. Thorbjorn Jagland, předseda Komise pro udílení Nobelových cen míru a bývalý norský ministerský předseda cestou ke dveřím ještě řekl, že by bylo „opravdu pěkné“, kdyby president Barack Obama tu cenu vrátil. Bílý dům k tomu neměl žádný okamžitý komentář. (Tento reportér se právě teď v 1:47 odpoledne Východního času Bílého domu konkrétně zeptal, zda k tomu už má nějaký komentář, a pořád ještě žádný není. Možná, že odpověď je jen dobrovolná?)

Číst dál...

Dobrý den, jsem ruský okupant (1968 - 2015)

Vytvořeno 05.3.2015 10:10      Napsal AC24      Zobrazeno: 11820

Dobrý den, jsem ruský okupant (1968 - 2015)

Dobrý den, jsem ruský okupant. Mám už takové povolání. Tak se to seběhlo. Okupoval jsem Sibiř. Teď se tam dobývá ropa, plyn, hliník a ještě mnoho dalšího potřebného. Teď tam jsou města a v nich výškové budovy, dětské školky a nemocnice. Teď tam nelze prodávat ženy za sobolí kůže, jak to bylo před Rusy. Okupoval jsem pobaltské státy. Postavil tam továrny a elektrárny. Místo jejich legračních farem. Pobaltské státy vyráběly kvalitní radiotechniku a automobily, známou parfumerii. Byl jsem požádán, abych odtamtud odešel. Nyní tady loví šproty a část pracující populace čistí toalety v Evropě.

Číst dál...
Top of Page

Nezávislé zpravodajství z celého světa aneb Co se jinde nedozvíte | Založeno 2011
Máte dotaz? Chcete inzerovat na AC24? Neváhejte nás kontaktovat formou emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Licence Creative Commons Nezávislý webový deník AC24.cz podléhá licenci Creative Commons 3.0 | O projektu | Tiráž | Napsali o nás | Podpořte nás