Donald Trump se před obchodními rozhovory USA-Čína opět zachoval jako slon v porcelánu se svými nejnovějšími hrozbami vůči Číně a způsobil pouze destrukci, píše se na blogu Schall und Rauch. (Foto: Defense.gov)

Jako kdyby se Číňané někdy nechali v obchodním sporu přitlačit ke zdi, po pouhém půl dne vyjednávání v Šanghaji skončilo setkání mezi americkou obchodní delegací a jejími čínskými protějšky náhle a Američané jsou již na cestě zpět do Washingtonu. Znamená to, že nebylo dosaženo žádného nového pokroku a že obchodní rozhovory mezi USA a Čínou jsou stále na slepé uličce.

Trump si stěžoval v předvečer vyjednávání na údajné zpoždění Číňanů, volby v roce 2020 se blíží a tweetoval: „Problém s čekáním je však v tom, že pokud vyhraju, dohoda, kterou dostanou, bude mnohem tvrdší, než ta o které nyní  jednáme … nebo vůbec ne, máme všechny karty v ruce, naši předchozí prezidenti toho nikdy nedosáhli! “

Výsledkem této hrozby, ať už se nyní podmínky akceptují, nebo se později zhorší, bylo ukončení rozhovorů, ještě než začaly.

O kterých lepších „kartách“ mluví Trump? Že Číňané vlastní směnky v USA v hodnotě 1,12 bilionu dolarů, neboli 1120 miliard USD?

Pokud Peking pouze oznámí, že chce tyto papíry dostat na trh a ve skutečnosti to neudělá, tak dolar začne mizet.

Číňané mají čas a mohou počkat. Kromě toho Trump nadále lže, když tvrdí, že čínská ekonomika trpí díky obchodní válce, kterou on začal.

Proč musí Trump zachránit zemědělce před bankrotem potřetí masivní finanční pomocí, protože Číňané nekupují zemědělské produkty?

A vysoké ceny za čínské zboží platí, takže americký spotřebitel platí vyšší ceny. Trump potrestá amerického spotřebitele a ne Čínu.

IPhone a další produkty Apple jsou vyráběny v Číně a proto jsou pro Američany dražší. „Nekupujte je, je to čínské zboží! " ,ale tak se znovu Američané potrestají, protože je to americká společnost.

Místopředseda čínské vlády Liu He a další čínští úředníci ve středu uvedli, že americká delegace, kterou tvoří ministr financí Steven Mnuchin a obchodní zástupce Robert Lighthizer, ubytovaní ve  státním hotelu Xijiao v Šanghaji, mohou odletět domů.

„Jak jsem často trdil, Trump říká, že je gangsterský šéf z New Yorku, který může vyhrožovat svému protějšku, aby získal ústupky. Toto nefunguje u supervelmocí,“ píše von Freeman.

Donald Trump má pouze jednostranný postoj „Vyhrávám, prohraješ“, namísto „Vyhrajeme oba“.

WSJ: Rusko a Čína „společně“ testovaly jihokorejskou obranu 

Podle Mezinárodního měnového fondu měla čínská ekonomika v roce 2018 obrat za zboží a služby 25,3 bilionu dolarů, což z ní činí největší ekonomiku na světě.

Evropská unie je na druhém místě s 22 biliony dolarů. Spojené státy jsou na třetím místě s produkcí 20,5 bilionu dolarů.

Arogantní Trump to stále nechápe, Amerika je na cestě dolů a prohrává. Číňané vidí, že „císař“ nemá šaty a je nahý.

Buď Trumpův režim bude s čínským vedením jednat s úctou a jako s rovnocennými partnery nebo nedojde k žádným pozitivním výsledkům a konflikt se prohloubí.

Zdroj: pz.czschallundrauch.com