V neděli zemřela Lilly Kimbellová, bývalá tenistka Georgijské univerzity. Bylo jí 31 let. (Foto: Georgia University)

„Byli jsme ohromeni a zdrceni, když jsme se dozvěděli, že Lilly zemřela,“ řekl trenér tenistek Georgie Jeff Wallace. „Vždycky si budu pamatovat, jak svým přístupem a pracovní morálkou pomáhala vytvářet kulturu dokonalosti. Lilly byla fantastickou spoluhráčkou a během tréninků i zápasů se vždy usmívala a smála.“

Působení Kimbellové v Georgii upevnilo její status jedné z největších sportovkyň v historii programu. Během čtyř let v týmu Bulldogs zaznamenala 197 vítězství – 109 ve čtyřhře a 88 ve dvouhře. Během svého působení postoupila čtyřikrát do čtvrtfinále NCAA a byla součástí týmu, který v roce 2014 získal titul mistra SEC.

Ve své první vysokoškolské sezóně Kimbellová vyhrála s Chelsey Gullicksonovou v roce 2011 mistrovství ITA Southeast Regional ve čtyřhře. Ve své druhé sezóně vytvořila rekord v počtu po sobě jdoucích vítězství ve čtyřhře za sezónu, když v roce 2012 zaznamenala s Maho Kowaseovou 22 vítězství v řadě.

Kimbellová absolvovala v roce 2014 bakalářské studium v oboru lidský rozvoj a rodinné vědy a v roce 2016 získala magisterský titul v oboru sportovní management. Po skončení kariéry v Georgii zůstala u sportu, působila jako asistentka trenéra ve Eastern Illinois a později v St Mary’s. Přičina smrti nebyla oznámena.

Zdroj: news-daily.com