Známý vůdce australské domorodé australské komunity zemřel šest dní poté, co dostal druhou vakcínu Covid-19 od společnosti Pfizer. (Foto: Youtube/ABC News)

Bevan Costello, starší domorodý obyvatel, dostal druhou injekci 9. září v rámci akce na podporu přijetí vakcíny Covid-19 mezi domorodými obyvateli. Tento „stařešina“ zemřel o šest dní později, ve středu 15. září, na náhlý infarkt.

Jeho smrt vyvolala v jeho komunitě šok. Bevan Costello, který je starším domorodé komunity Cherbourg v Queenslandu, se 9. září zúčastnil speciální akce starších a dospívajících z domorodých komunit v Queenslandu, jejímž cílem bylo prosadit váhání s vakcínou COVID-19. „Váhání s vakcínou COVID-19“ se uskutečnilo ve dnech 9. a 10. září.

Po druhé dávce poskytl rozhovor australské televizi ABC NEWS. „Teď, když jsem plně očkovaný, mám větší jistotu, že pokud přijdu do kontaktu s covid, měl bych být v pořádku, protože jsem diabetik.“ Bevan řekl.

„Hodně mých lidí váhalo kvůli špatnému pochopení informací, většinou na sociálních sítích.“

Jeho náhlá smrt ve středu 15. září, šest dní po události, vyvolala mezi původními obyvateli Austrálie další váhání, zda se nechat očkovat. Domorodé komunity South Burnett a Cherbourg byly po vyslechnutí tragické zprávy šokovány.

„Vím, že na něj bude s naprostou láskou vzpomínat mnoho lidí v Queenslandu – nejen v Cherbourgu, Murgonu a okrese South Burnett, ale v celé širší domorodé komunitě v Queenslandu,“ uvedl jeden z členů komunity.

Zdroj: abc.net.au