V rozhovoru pro japonské noviny Yomiuri Shimbun svým protějškům Zelenskyj otevřeně řekl: „Nemáme munici. Situace na Východě pro nás není dobrá.“ (Foto: Shutterstock)

„Nejde jen o nás. Pokud padneme my, Rusko půjde dál. Existují země s imperialistickými ambicemi, které mohou zahájit stejně agresivní kroky. To je velmi nebezpečné,“ řekl Zelenskyj a varoval před globálními politickými důsledky ruské agrese na Ukrajině.

Na otázku, co by se mělo udělat, aby se takové invazi hegemonistické vojenské mocnosti zabránilo, odpověděl: „Jedině porážka Ruska v této válce.“

Od února 2022, kdy ruská agrese začala, se Zelenskyj snaží získat podporu mezinárodního společenství. V rozhovoru pro list Yomiuri řekl: „Pomozte nám zvítězit. Znamená to pomoci sobě vyhrát.“ Jasně vyjádřil svůj záměr apelovat na mezinárodní veřejné mínění o potřebě podpory Ukrajiny.

Vyjádřil také svůj záměr požádat Japonsko o diplomatickou podporu „kyjevského bezpečnostního paktu“, nového bezpečnostního rámce, který Ukrajina prosazuje, aby zabránila dalšímu napadení Ukrajiny.

„Nemáme munici. Situace na východě pro nás není dobrá. „ Apeloval na urychlení dodávek munice ze Spojených států a evropských zemí.

Zdroj: yomiuri.co.jp