Americký prezident George W. Bush a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystoupí příští týden na akci v Prezidentském centru George W. Bushe ve spolupráci s americkou vládou financovanými organizacemi Freedom House a National Endowment for Democracy. (Foto: Twitter)

Cílem prezentace bude údajně řešit zcela smyšlenou a imaginární obavu, že republikáni v Kongresu nebudou nadále podporovat americké zástupné válečné úsilí na Ukrajině.

CNN hlásí:

Bývalý americký prezident George W. Bush bude příští týden veřejně hovořit s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským s cílem zdůraznit, že je důležité, aby USA nadále podporovaly válečné úsilí Ukrajiny proti Rusku.

Akce, která se bude konat v Dallasu a bude přístupná veřejnosti, se koná v souvislosti s otázkami ohledně ochoty Republikánské strany bývalého prezidenta zachovat podporu Ukrajině.

„Ukrajina je přední linií v boji za svobodu a demokracii. Je doslova napadána v době, kdy spolu hovoříme, a je životně důležité, aby Spojené státy poskytly pomoc, vojenskou i jinou, která by Ukrajině pomohla se bránit,“ řekl CNN David Kramer, výkonný ředitel pro globální politiku v Institutu George W. Bushe. „Prezident Bush věří, že stojí při Ukrajině.“

Akce Boj za svobodu se uskuteční ve středu ve spolupráci s Freedom House a National Endowment for Democracy v Prezidentském centru George W. Bushe.

Aby bylo jasno, neexistuje naprosto žádný reálně podložený důvod domnívat se, že se republikáni smysluplně vyhnou plné podpoře vyzbrojování a pomoci ukrajinské armádě. Zprostředkovaná válka má ve straně jen impotentní menšinu opozice a každý návrh zákona na její financování prošel s drtivou podporou obou stran. Někteří „MAGA“ republikáni tvrdili, že financování války se zastaví, pokud GOP vyhraje střednědobé volby, ale lhali; nikdy nebyla nejmenší šance, že se tak stane.

Možná si vzpomínáte, že Bush na začátku tohoto roku vyvolal titulky novin a smích svým freudovským přiznáním, v němž obvinil Vladimira Putina ze zahájení „zcela neoprávněné a brutální invaze do Iráku – tedy na Ukrajinu“. Skutečnost, že prezident, který zahájil plnohodnotnou pozemní invazi, jež destabilizovala celý region a vedla k úmrtí více než milionu lidí, nyní narativně řídí současnou agresivně propagovanou intervenci amerického impéria, vypovídá o povaze této války vše.

Spolu s Bushem vystoupí také vůdkyně, která se má stát tváří další zástupné války amerického impéria, Tsai Ing-wen z Tchaj-wanu. CNN píše:

Příští týden se akce zúčastní také tchajwanská prezidentka Tsai Ing-wen. Přednese nahrané poselství, v němž by měla zdůraznit, že boj za svobodu je globální výzvou.

A jistě, proč ne. Pokud se chystáte vyrábět souhlas se zástupnou válkou proti mnoha mocnostem, zatímco vaše impérium se zběsile plácá kolem a snaží se zabránit vzniku multipolárního světa, můžete rovnou ušetřit čas a propagovat je všechny na jedné vstupence.

Mnoho lidí, kteří podporují zástupnou válku USA na Ukrajině, nyní uznává, že válka v Iráku byla strašlivou katastrofou, ale Ukrajina není dobrou válkou, je to jen současná válka. Západní propaganda znamená, že lidé jsou vždy proti minulé válce, ale ne proti válce, kterou prosazuje současná propaganda. To, že USA vyprovokovaly a udržují svou zástupnou válku na Ukrajině, není o nic etičtější než invaze do Iráku; jen to tak vypadá díky propagandě.

Jen díky hojnému množství propagandy, kterou je naše civilizace bušena, to není každému hned jasné. V budoucnu (za předpokladu, že se dřív nevyhladíme sami) se propaganda vyčistí z ovzduší natolik, že se lidé s nadhledem ohlédnou za rokem 2022 a uvědomí si, že jim bylo opět lháno.

Je snadné oponovat poslední válce. Je těžké oponovat současným válkám, když nám je propagandistická mašinérie cpe do chřtánu. Všichni jsou proti válce, dokud nezačne válečná propaganda.

Zdroj: caityjohnstone.medium.com