Mobilní telefon je jen tak dobrý, jak dobrá je jeho výdrž baterie. Ostatně, k čemu je telefon, když nevydrží ani celý den, aniž by se musel dobíjet? (Foto: Flickr)

Stále více lidí proto vyhledává telefony s většími bateriemi. Nejen, že nabízejí delší dobu používání, ale přinášejí také řadu dalších výhod. Pojďme se podívat na některé z nejpádnějších důvodů, proč si pořídit telefon s velkou baterií.

Už se nikdy nebudete muset bát, že váš telefon zemře

To je nejviditelnější výhoda velké baterie v telefonu. S větší baterií budete mít dostatek energie na to, abyste vydrželi celý den, bez ohledu na to, jak moc telefon používáte. Ať už neustále kontrolujete sociální sítě, odpovídáte na pracovní e-maily nebo streamujete videa na YouTube, můžete si být jisti, že se vám baterie nevybije dřív, než skončí den.

S nabíjením telefonu se můžete rozloučit každou noc

Další skvělá věc na velké baterii je, že ji nebudete muset nabíjet tak často, jako byste měli menší. Pokud jste zvyklí nabíjet telefon každý večer před spaním, bude to vítaná změna. Místo toho, abyste si dělali starosti s hledáním otevřené zásuvky a pamatováním si každou noc zapojit nabíječku, stačí ji položit na noční stolek a vědět, že ráno bude mít stále dostatek šťávy.

Váš telefon celkově vydrží déle

Nejen, že baterie vašeho telefonu vydrží déle na jedno nabití, ale časem vydrží déle i samotná baterie. Při správné péči vydrží telefon s velkou baterií klidně dva nebo tři roky bez nutnosti výměny. To je skvělá zpráva pro každého, kdo chce ušetřit peníze nebo se mu nelíbí představa, že si musí neustále kupovat nové telefony.

Nebudete muset tahat s sebou externí baterii

Pokud jste někdy uvízli bez nabíječky a museli jste si půjčit nabíječku na telefon někoho jiného, pak víte, jak frustrující to může být, když nemají stejný typ telefonu jako vy. S velkou baterií se však nebudete muset bát, že se to bude opakovat, protože telefon můžete nabíjet jakýmkoli standardním kabelem micro-USB. A pokud jste opravdu v tísni, většina novějších telefonů je vybavena vestavěnými funkcemi bezdrátového nabíjení, takže je můžete jednoduše položit na jakoukoli bezdrátovou nabíječku kompatibilní s Qi a nechat ji dělat svou věc.

Funkce náročné na energii můžete lépe využít

Rádi používáte funkce, jako je rozšířená realita (AR) nebo režimy fotoaparátu s vysokým rozlišením, ale nesnášíte, jak rychle vybíjejí baterii? S větší kapacitou baterie se nebudete muset tolik starat o používání těchto energeticky náročných funkcí, protože nebudou mít tak velký dopad na celkovou výdrž baterie. To znamená, že si je můžete užívat, aniž byste se museli starat o hledání zásuvky nebo nošení přenosné nabíječky, ať jste kdekoli.

Je to dobré pro životní prostředí

Protože telefony s velkou baterií vydrží déle, produkují méně elektronického odpadu. To je dobrá zpráva pro životní prostředí a pomáhá snížit vaši uhlíkovou stopu.

Závěr

Jak vidíte, existuje spousta dobrých důvodů, proč si pořídit telefon s velkou baterií. Nejnovější smartphone, HONOR X7, je vybaven velkou baterií 5000 mAh, kterou vřele doporučujeme. Nejen, že vydrží déle mezi nabitími, ale také vám poskytne svobodu používat všechny funkce telefonu, aniž byste se museli obávat, že dojde energie.

Komerční sdělení.