Americký vojáci naložili trup záhadného bojového vozidla, aby mohl být poslán na Aljašku. Tento okamžik zaznamenali na video američtí blogeři a poté jej sdíleli na Twitteru. (Foto: Nathan White)

Předpokládá se, že nové vozidlo míří do testovacího centra ve Fort Greely, které se nachází na Aljašce. Informoval o tom vojenský časopis Defence Blog. Právě v tomto centru probíhá testování vojenského vybavení při nízkých teplotách. Ve Fort Greely se nachází i vojenská základna USA.

Uvádí se, že o tomto nejnovějším vojenském stroji toho není moc známo. Jedná se však o vozidlo na housenkovém pásu. Karoserie automobilu je s největší pravděpodobností vyrobena na základě ultra lehké a velmi pevné hliníkové slitiny.

Podobnými technologiemi se zabývá firma Concurrent Technologies Corporation (CTC). Ta vytváří speciální přísady do slitin, které nakonec rozšiřují seznam užitečných vlastností materiálu. Kromě toho používají tavné svařování – ohřev materiálu, ke kterému dochází v důsledku tření.

Společnost Concurrent Technologies Corp v polovině září roku 2017 obdržela kontrakt Friction Stir Welded Hull Manufacturing Prototype (Prototyp výroby svařovaného trupu s třením), na jehož základě spolupracuje s americkým výzkumným, vývojovým a inženýrským střediskem tankových vozidel U.S. Army Tank Automotive Research, Development and Engineering Center (TARDEC).


Foto: Nathan White

Organizace údajně vytváří tělo bojového vozidla v rámci programu NGCV (Next Generation Combat Vehicle), které by mělo nahradit bojové vozidlo M2 Bradley armády Spojených států amerických, které je využíváno již od poloviny sedmdesátých let.

Zdroj:  defence-blog.com