Mezinárodní charitativní organizace Oxfam zveřejnila výsledky výzkumu bohatých a chudých vrstev obyvatelstva ve světě. Ukázalo se, že rozdíl je šokující. (Foto: Fotolia)

„Nové a přesné údaje o rozdělení bohatství ve světě, například v Indii a Číně, svědčí o tom, že méně zajištěná polovina lidstva má ještě menší jmění, než se předpokládalo dříve," stojí ve zprávě organizace.

Tempo snižování chudoby ve srovnání s údaji z roku 2013 zpomalilo dvojnásobně. Přičemž obyvatelstvo, které se nachází pod hranicí chudoby v černé Africe, stále roste.

Odborníci zdůrazňují, že osm miliardářů disponuje bohatstvím, které převyšuje jmění 3,6 miliard chudých lidí.

Uvádí se, že 1 % bohatých lidí vlastní 50,8 % světového majetku, zatímco nejchudší část obyvatelstva má 0,16 % jmění ve světě.

Ve  zprávě  se upřesňuje, že počet miliardářů se ve světě za deset let skoro zdvojnásobnil a v roce 2018 činil 2 208 lidí.

Zdůrazňuje se, že celková nerovnost mezi bohatými a chudými lidmi vyvolává nerovnost ve vzdělání a zdravotnictví — chudé vrstvy obyvatelstva mají méně možností pro získání vzdělání a také chudí lidé mají menší délku života.

Zdroj:  oxfamilibrary.com