Jak jste si možná již přečetli, magnetický severní pól, bod, na která ukazuje jehla kompasu, se pohybuje rychleji a rychleji od Kanady směrem k Sibiři. Tento posun se zrychlil z 15 kilometrů ročně v 90. letech na 55 kilometrů. (Foto: PoR)

„Vědci nemají ponětí, proč. Proto existuje předpoklad, že Rusko nebo Putin chce ukradnout magnetický severní pól a přesune ho neznámou metodou na území Ruska,“píše na svém blogu Schall und Rauch von Freeman.

Ve skutečnosti pohyb magnetického severního pólu postupuje stále blíže k zeměpisnému severnímu pólu. Viz mapa znázorňující posun od roku 1831 až do současnosti. Není to nic neobvyklého.

Magnetický severní pól se tak posunul za 180 let, asi o 1.100 kilometrů od kanadského poloostrova Boothia směrem na Sibiř. Při pohybu touto rychlostí bude magnetický severní pól v roce 2045 v Rusku.

„Pokud by západní podněcovatel války nevěděl jak zahájit válku, tak tady má důvod k zahájení války: Putin ukradne náš severní pól!!" pokračuje von Freeman.

„Rusové pravděpodobně vyvinuli techniku k manipulaci s tekutým železem, které tvoří jádro Země. Změna hustoty železného jádra rovněž posunuje magnetický severní pól,“ píše se dále na webu.

Zrychlený posun magnetického severního pólu znamená, že nové modely magnetického pole Země pro vojenskou a civilní navigaci po Arktidě musí být neustále upravovány.

Protože federální úřady USA nefungují, tak Pentagon si stěžuje, že nedostává žádné nové navigační údaje od vědců pro Arktidu, končí článek.

Zdroj: aschallundrauch.com