Komunistická Čína úspěšně „očkovala“ myši kravským mlékem s experimentálním produktem mRNA podobným tomu, který byl nalezen v injekci COVID. (Foto: Flickr)

A brzy by se mohlo uvažovat o použití této metody v amerických potravinách.

Čínským vědcům se podle jejich studie podařilo vytvořit perorální vakcínu proti SARS-CoV-2 pomocí „exozomů z mRNA kravského mléka“, které naprogramují tělo tak, aby vyvolalo imunitní reakci, když je vystaveno bílkovině hrotu.

„Tyto výsledky naznačily, že vakcína na bázi mRNA exozomů odvozených z hovězího mléka by mohla sloužit jako nová strategie prevence infekce SARS-CoV-2. Zároveň může fungovat jako nový systém orálního podávání mRNA,“ uvádí se ve studii.

Bohužel tato rodící se technologie již má potenciál být zavedena do amerických mléčných výrobků, protože neexistuje žádný zákon, který by vyžadoval informovaný souhlas s vakcínami v potravinách.

Podle právníka Thomase Renze se například proti návrhu zákona z Missouri, jehož cílem je vyžadovat zveřejňování geneticky modifikovaných organismů a dokonce i léčiv v potravinách, staví lobbistické skupiny, jako je Missourská asociace chovatelů dobytka.

„Missourská asociace chovatelů dobytka je stoprocentně proti návrhu Missouri HB1169. Pokud se do krav nedávají léky měnící geny, proč se staví proti návrhu zákona? Faktem je, že to dělají a budou dělat dál,“ napsal Renz ve středu na Twitteru.

Korporace se již snaží zavádět jedlé vakcíny prostřednictvím genově upravených rostlin a hospodářských zvířat a lobbisté sdružení Cattleman a Pork vyvíjejí tlak na americké farmáře, aby tento měsíc aplikovali svým hospodářským zvířatům experimentální vakcínu mRNA COVID.

Kardiolog Dr. Peter McCullough uvedl, že čínská studie potvrzuje, že „obavy ze skrytého vkládání mRNA do potravin jsou na místě!“.

„Jedná se o závažný problém, který je třeba uzavřít. mRNA v potravinách představuje skutečnou hrozbu a bude zapotřebí vyčerpávajícího výzkumu, aby se našlo vhodné využití takové technologie. Očkování pro COVID-19 mezi ně nepatří – mělo by být okamžitě zakázáno,“ napsal v sobotu na Twitteru.

Zdroj: biorxiv.org