Zatímco nedávné zvýšení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému způsobilo potíže těm, kteří si chtějí pořídit bydlení nebo refinancovat své stávající, pro majitele spořicích účtů se objevila i světlá stránka. (Foto: Flickr)

Těmto lidem, z nichž mnozí si zvykli na mizivý výnos ze svých vkladů (současná úroková sazba spořicích účtů se pohybuje kolem 0,33 %), poskytla aktivita Fedu nový způsob, jak na svých penězích vydělat více. 

Na grafu níže si můžete prohlédnout jak se úroková sazba vyvíjí za posledních 5 let. Údaj na horizontální ose ukazuje čas (v letech) a svislá osa upřesňuje úrokovou sazbu v procentech.

Obrácením se na spořicí účty s vysokým výnosem mohou vkladatelé získat roční procentní sazbu nákladů (RPSN), která je desetkrát vyšší nebo vyšší než u tradičního účtu. A protože tyto účty přinášejí vyšší úroky, nové peníze se rychle zhodnocují, takže získáte podstatně více peněz, než kdybyste svůj účet nechali být.

Jak fungují spořící účty s vysokým výnosem?

Jednou ze skvělých vlastností spořicích účtů s vysokým výnosem (kromě atraktivních úrokových sazeb) je možnost pochopit, jak fungují. Je to vlastně docela jednoduché.

Tyto účty fungují podobně jako spořicí účty. Pro osvěžení: když vložíte peníze na spořicí účet, vaše spořitelní družstvo nebo banka vám z vložených peněz vyplatí složený úrok – čím více máte na účtu, tím více dostanete. Úroky, které získáte, se ukládají přímo na váš účet (představte si přímou úložku šeků). Postupem času se účet úročí z nového, vyššího zůstatku (za předpokladu, že jste neprovedli žádné výběry) a výsledná částka se tak zvyšuje. 

Spořicí účet s vysokým výnosem funguje stejně – jen s mnohem vyšší úrokovou sazbou.

Nabízejí majitelům účtů snadný a bezstarostný způsob, jak získat podstatně vyšší úrok, než by jinak získali, kdyby své peníze drželi na běžném účtu. Tyto účty fungují podobně jako jiné spořicí účty a obvykle je lze využívat stejným způsobem, jakým by majitel účtu přistupoval k jakémukoli jinému typu spoření.

Freedom24 – spořící účet

Freedom24, významná online makléřská platforma v České republice, uvedla na trh nový spořicí účet s výnosem 2,5 %. Tato nová nabídka vyvolala ve finančním odvětví značný rozruch, protože umožňuje českým investorům vydělat více na svých úsporách a zároveň využívat flexibilitu makléřského účtu.

Výhody Freedom24 nad spořícím účtem u běžné banky

Volba spořicího účtu Freedom24 oproti běžnému bankovnímu spořicímu účtu může investorům přinést řadu výhod. Zaprvé, spořicí účet Freedom24 nabízí vyšší výnos než tradiční bankovní spořicí účty, což investorům poskytuje příležitost vydělat na svých úsporách více. Účet je navíc navržen tak, aby byl uživatelsky přívětivý, a nabízí jednoduché a intuitivní rozhraní pro správu investic. 

Platforma také poskytuje investorům širší škálu investičních možností, což jim umožňuje diverzifikovat své portfolio a potenciálně dosahovat vyšších výnosů ze svých úspor. Freedom24 navíc nabízí frakční podíly, což investorům umožňuje investovat do části podílu, a je tak cenově dostupnou možností pro ty, kteří mají omezený kapitál. 

A konečně, platforma je transparentní a poskytuje uživatelům grafy a zprávy v reálném čase, které jim pomáhají činit informovaná investiční rozhodnutí. Celkově lze říci, že volba spořicího účtu Freedom24 oproti běžnému bankovnímu spořicímu účtu může investorům poskytnout vyšší výnos, širší škálu investičních možností a uživatelsky přívětivé rozhraní pro správu jejich investic.

Odmítnutí odpovědnosti: Investice do akcií a dalších aktiv s platformou Freedom24 jsou vám plně k dispozici avšak investice do cenných papírů a jiných finančních odvětví vždy obnáší riziko ztráty vašeho kapitálu. Předpovědi ani dřívější výkonnost nejsou spolehlivými ukazateli budoucí výkonnosti. Před provedením jakékoli investice je nezbytné provést vlastní analýzu. V případě potřeby byste měli vyhledat nezávislé investiční poradenství od certifikovaného profesionála. Nákup akcií za ceny IPO může obnášet další omezení.

O Freedom24

Freedom Finance Europe Ltd, známý pod značkou Freedom24 zajišťuje klientům z Evropské unie vše potřebné pro úspěšné investice – přímý přístup na největší akciové světové burzy, profesionální analytiku cenných papírů, komfortní obchodní aplikací a vstřícnou zákaznickou podporu v mnoha jazycích.

Freedom Finance Europe je dceřinou společností mezinárodní investiční skupiny Freedom Holding Corp. Akcie holdingu se obchodují na burze Nasdaq a jeho činnost je regulována americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC).

Oficiální zastoupení a zprostředkovatelé společnosti se nachází na Kypru, v Německu, Španělsku a Řecku. Stovky tisíc klientů ze zemí Evropské unie a za její hranicemi, kteří každodenně provádějí transakce cennými papíry společnosti důvěřují a pně využívají platformu Freedom24.

Platforma nabízí možnosti investic do akcií, EFT nebo například IPO. Uživatelé mohou investovat do akcií některých z největších společností na světě, jako jsou například Amazon, Apple a Tesla. Platforma poskytuje grafy v reálném čase a také zprávy a analýzy, které uživatelům pomáhají činit informovaná investiční rozhodnutí.

Komerční sdělelní.