Odborník na umělou inteligenci Dr. Pratik Desai, který založil několik startupů v Silicon Valley, se na internetu postaral o vlny poté, co na Twitteru napsal, že lidé by měli být do konce roku schopni „žít věčně“. (Foto: Twitter)

Vysvětlil, že nahrávání videí starších lidí a jejich blízkých umožní technologii syntetizovat jejich vzhled a hlas poté, co opustí svá fyzická těla.

„Začněte pravidelně nahrávat své rodiče, starší lidi a blízké,“ napsal Desai v sobotu. „S dostatečným množstvím přepisovaných dat, novou syntézou hlasu a videomodely existuje stoprocentní šance, že s vámi budou žít navždy i po opuštění fyzického těla. Do konce roku by to mělo být dokonce možné.“

Několik společností zabývajících se umělou inteligencí již spustilo platformy, na které lze nahrát informace o člověku a vytvořit tak jeho avatara s umělou inteligencí.

Tato technologie je podobná současným „deep fake“ videím, která jsou populární na internetu.

Tato futuristická a potenciálně dystopická myšlenka přichází v návaznosti na varování více než 1 000 technologických lídrů, jako je Elon Musk, před nebezpečím pro lidstvo, pokud dovolíme, aby se umělá inteligence stala silnější než její současný stav.

Dopis podepsaný Muskem a dalšími navrhl pozastavit práci na AI v celém odvětví, dokud nebudou vypracovány a odsouhlaseny bezpečnostní protokoly a dohled.

Uživatelka Twitteru Adonica Howard-Browneová, manželka pastora Rodneyho Howarda-Brownea, přesně poznamenala: „Vědomí je víc než avatar, který pouze vypadá & zní jako vy.“

Dodala: „Pokud chcete žít věčně & znovu vidět své milované, musíte se vy i oni stát novými stvořeními v Kristu.“

Již více než deset let elitáři, jako je špičkový inženýr společnosti Google Ray Kurzweil, veřejně obhajují svět, v němž lidé mohou „obelstít smrt“ tím, že nahrají své vědomí do počítačového „cloudu“.

Paul Joseph Watson se myšlence nahrání podoby člověka do robotického avatara věnoval na úrovni science fiction již v roce 2015.

Technokraté, kteří se dostali do mocenských pozic po celém světě, používají své skryté technologie jako zbraně k ovládání a nakonec i k vyhlazení mas.

Zdroj: nypost.com