Úřady hlásí „mimořádnou událost“ na mostě spojujícím Krym s ruskou pevninou a vyzývají obyvatele, aby nejezdili přes nadjezd. (Foto: Twitter)

Na mostě postaveném v Rusku, který spojuje anektovaný Krymský poloostrov s ruským Krasnodarským krajem, byli podle úřadů zabiti dva lidé a zraněno jedno dítě.

Oznámení přišlo v pondělí několik hodin poté, co Moskvou dosazení úředníci uvedli, že provoz na mostě byl zastaven, a média na Ukrajině informovala o explozích na nadjezdu.

Vjačeslav Gladkov, gubernátor jihoruského Belgorodského regionu, uvedl, že mezi oběťmi na mostě je manželský pár a jejich dcera.

Všichni jsme s vámi viděli na videu na internetu poškozené auto s bělogrodskými čísly. Jaké informace jsou v tuto chvíli k dispozici: byla zraněna dívka,“ uvedl Gladkov v aplikaci pro zasílání zpráv Telegram.

„Nejtěžší je, že zemřeli její rodiče, táta a máma.“

O několik hodin dříve Ruskem dosazený gubernátor Krymu Sergej Aksjonov uvedl, že „provoz na Krymském mostě byl zastaven“ po „mimořádné události“, k níž došlo na 145. pilíři mostu, který spojuje poloostrov s ruským Krasnodarským krajem.

„Pracují orgány činné v trestním řízení a všechny příslušné služby… přijímají se opatření ke zvládnutí situace,“ řekl.

Další podrobnosti Aksjonov neuvedl.

Zdroj: aljazeera.com