Již od dob založení Ameriky bylo vyučování úkolem, který měl vytvořit gramotné obyvatelstvo vyznávající americké hodnoty. (Foto: Twitter)

Zhruba od 60. let 20. století se z něj stala „profese“, která měla větší váhu. Nyní je to však kult a každý z nás by měl mít naprostý strach z maniaků, kteří mají naprostou kontrolu nad našimi dětmi osm hodin denně, pět dní v týdnu, sedm měsíců v roce.

Národní vzdělávací asociace je největší učitelský svaz na světě a největší odborová organizace ve Spojených státech, která zastupuje 3 miliony amerických učitelů. Je také jedním z nejvěrnějších dárců Demokratické strany.

Nedávno se konala její výroční konference, akce, na níž se „přibližně 6 000 pedagogů setkává, aby diskutovali o zásadních otázkách, které ovlivňují americké veřejné školství, a stanovili politiku a aktivity Národní vzdělávací asociace na příští rok“. Na letošním setkání vystoupila Becky Pringleová, prezidentka NEA.

V roce 2021 přinesl deník New York Times Pringleové oslavný profil. Článek je poučný, pokud jde o ukázku ústředního postavení NEA v demokratické straně a toho, jak se hlásí k tvrdě levicové politice sociální spravedlnosti. Nejvíce fascinující je však to, co Timesy říkají o Pringleovi, levičákovi mezi levičáky:

Motivací paní Pringleové je podle jejích slov dlouhodobá potřeba, která je nyní stále naléhavější: „znovu získat veřejné školství jako společné dobro a proměnit ho v něco, čím nikdy nemělo být: rasově a sociálně spravedlivé a rovné“.

Paní Pringleová se snaží postavit své odbory do čela hnutí za sociální spravedlnost – což je podle některých názorů pro organizaci, jejíž členská základna je z více než 70 procent bělošská a velký počet členů žije ve fialových a červených státech, vysoký úkol. Její úspěch podle ní souvisí s tím, že má za partnera pana Bidena.

Letos N.E.A. vydala příručku Racial Justice in Education Resource Guide, která učitelům radí, jak přímo řešit problémy, jako je nadřazenost bílé rasy, implicitní předsudky a uvědomění si, jak rasa ovlivňuje jejich práci.

[Za jejího působení odbory zaznamenaly pokrok. Výrazně se zvýšil počet členů, kteří usilují o získání „mikrokreditů“ pro školení v oblasti rasové spravedlnosti, rozmanitosti a implicitních předsudků, aby učitelé mohli lépe porozumět populaci žáků, kterým slouží. (Důraz přidán.)

Zdroj: americanthinker.com