Brian Benjamin, viceguvernér státu New York, se vzdal úřadům, aby čelil obvinění z podvodu při financování kampaně v souvislosti s minulou kampaní, uvedli v úterý dva lidé obeznámení s touto záležitostí. (Foto: Flickr)

Očekává se, že Benjamin se ještě v úterý dostaví k federálnímu soudu na Manhattanu. Kancelář guvernérky Kathy Hochulové se nepodařilo okamžitě kontaktovat, aby se k zatčení vyjádřila, stejně jako Benjaminův zástupce.

Jeho zatčení přišlo po zprávách, že manhattanští federální prokurátoři a FBI vyšetřují, zda se Benjamin vědomě zapojil do podvodu při financování volební kampaně. V souvislosti s vyšetřováním byla vydána soudní předvolání, uvedly tehdy dva zdroje obeznámené s předvoláními.

Vyšetřovatelé také zjišťovali, zda Benjamin v rámci údajného podvodu pomáhal rozdělovat státní peníze přispěvatelům a/nebo jejich projektům.

Mluvčí státního zástupce i mluvčí FBI již dříve odmítli žádosti WNBC o komentář k vyšetřování Benjamina.

Mluvčí vůdkyně senátní většiny Andrey Stewartové-Cousinsové rovněž neodpověděl na žádost o komentář.

Benjamina jmenovala guvernérka Kathy Hochulová viceguvernérem v roce 2021, krátce poté, co prohrál primární volby na post newyorského kontrolora. Dříve působil jako senátor státu New York za obvod 30, který tvoří Harlem, East Harlem (El Barrio), Upper West Side, Washington Heights, Hamilton Heights a Morningside Heights.

Zdroj: cnbc.com