Kreml označil vyšetřování opozičníka Alexeje Navalného o „paláci“ Vladimíra Putina v Gelendžiku za neopodstatněný nesmysl a kompilaci. O den dříve tým blogera publikoval materiál, který tvrdí, že prezident postavil palác na pobřeží Černého moře za 100 miliard rublů. (Foto:

„Víte, že toto téma bylo vytaženo před třemi nebo čtyřmi lety. A tady v tomto případě mlátí prázdnou slámu, už se opakovaně pokoušeli tyto narážky použít. Přičemž často aniž by se sami obtěžovali alespoň minimálně nějak alespoň nikoliv dokázat, ale alespoň ilustrovat,“ uvedl tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.

Vyslovil předpoklad, že „jedinou novinkou“ bylo použití „kolážových příběhů“.

„Tam v bazénu v určitém paláci jsou záběry Putina plavajícího v Jeniseji, <…> které <…> obešly celý svět. To je takové suché prohlášení,“ vysvětlil mluvčí Kremlu.

Peskov zdůraznil, že prezidentská administrativa „nemá sebemenší touhu se o to zajímat“.

„Již dlouho víme o připravených a připravovaných informačních útocích na hlavu státu. Byly a bohužel budou pokračovat. V tomto případě je prezidentovi přičítáno vlastnictví něčeho, co neexistuje. Veškerý majetek prezidenta Ruska je jím každoročně deklarován a tato prohlášení je každoročně zveřejňována, “ uzavřel.

Putinův tiskový mluvčí navíc vyzval Rusy, aby nepřeváděli peníze „šmejdům“ z Fondu boje s korupcí Alexeje Navalného. Zdůraznil také, že dotyčné vyšetřování je podvod.

Zmíněná nadace je ruským ministerstvem spravedlnosti zařazena do seznamu neziskových organizací vykonávajících funkce zahraničního agenta.

Na dokument se můžete podívat níže: