Nikdy předtím v nedávné historii tolik Němců nechtělo opustit svou domovinu. 55 procent uvedlo v průzkumu, že by chtěli zkusit své štěstí v jiné zemi – mnozí říkají navždy.

Kromě lepšího počasí chtějí příští emigranti mít naději na lepší, nový domov, stabilní politickou situaci a lepší příjmy.

V průzkumu, který provedla společnost YouGov,  více než polovina respondentů uvedla, že by chtěla odejít z Německa. Přinejmenším 13 procent respondentů by chtělo opustit Německo na několik let.

Halvním důvodem je  "uprchnout před Merkelovou a jejími společníky".

Důležitým důvodem je touha po stabilnější politické situaci. Lidé chtějí opustit Německo, protože politická situace je příliš nestabilní.

Takové odhodlání ani v době teroru frakce Rote Armee Fraktion (RAF) neexistovalo,v době kdy se stát musel vypořádat s levicovými teroristy podporovanými NDR a jinými komunistickými zeměmi a existovala existenciální hrozba pro demokracii. Ale vláda v té době dala lidem pocit, že zvládne výzvu.

Merkelová a další nemohou tento pocit u občanů vyvolat. Po celé zemi lidé ztrácejí důvěru v tuto chaotickou vládní sílu, nevěří, že tato „barevná koalice“ může dostat něco pod kontrolu.

To je také podpořeno vývojem touhy respondentů odejít: 29 procent lidí, kteří nyní emigrovali, uvedlo, že emigrace před dvěma lety nebyla pro ně možností, ale nyní se stala skutečnou alternativou.

Důvodem, proč jen pro malou část Němců, která je připravena emigrovat, to může být jenom sen, je to, že mnoho z potenciálních cílových zemí vytváří značné překážky pro přistěhovalce..

Na rozdíl od Německa nikdo nedovolí se jen tak přistěhovat do země. Kanada, Austrálie nebo Nový Zéland omezují svůj výběr hlavně na mladé, zdravé a dobře vyškolené řemeslníky a profesionály.

Ti, kteří jsou starší, budou potřebovat v národní měně šestimístnou částku peněz, aby dokázali, že v určitém okamžiku nebudou zatěžovat místní daňové poplatníky.

Zdroj: pz.czvoiceofeurope.com