USA – Předtím, než Sněmovna konečně schválila „čistý“ návrh zákona o dočasném financování, aby zabránila uzavření vlády (který byl od té doby zaslán Senátu ke zvážení před půlnočním termínem financování). (Foto: X)

Byl socialistický poslanec Jamaal Bowman (D-NY) přistižen, jak v sobotu v kancelářské budově Sněmovny reprezentantů spustil požární alarm, aby se pokusil oddálit hlasování o návrhu zákona o dočasných výdajích Sněmovny reprezentantů.

Incident v Cannon Building zachytila kamera a potvrdilo ho několik svědků, píše server Politico.

„Toto je Kongres Spojených států, ne newyorská střední škola. Vypnout požární poplach, aby se narušilo jednání, když se snažíme navrhnout zákon, který by PŘEDCHÁZEL UZAVŘENÍ, je ubohé… dokonce i pro členy socialistické skvadry,“ napsala na X, dříve Twitteru, poslankyně Staten Island GOP Nicole Malliotakisová.

„Poslanec Jamaal Bowman dnes ráno vypnul požární alarm v Cannonu,“ napsal předseda sněmovního správního výboru Bryan Steil na X. „Probíhá vyšetřování, proč byl alarm vypnut.

Netřeba dodávat, že memy už se šíří.

Sněmovna mezitím schválila „čistý“ provizorní zákon bez financování Ukrajiny a hranic poměrem hlasů 335-91. Jeden demokrat a 90 republikánů hlasovalo proti.

Zdroj: foxnews.com