Herec slíbil, že sošky roztaví, pokud ukrajinskému prezidentovi nebude na nedělním ceremoniálu nabídnuto pódium. (Foto: Flickr)

Sean Penn označil případnou nedostatečnou podporu ukrajinského lidu ze strany Oscarů za „nejsprostší moment v celé historii Hollywoodu“.

Penn, který na Ukrajině a v Polsku natáčel dokumentární film o osudu uprchlíků, v rozhovoru pro CNN slíbil, že veřejně roztaví své sošky Oscarů, pokud orgán udělující ceny odmítne nabídnout ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému na nedělním večeru tribunu.

„Není nic většího, co by Oscar mohl udělat, než dát (Zelenskému) příležitost promluvit k nám všem,“ řekl Penn. „Podle mých informací bylo rozhodnuto, že se to neudělá. Tím nekomentuji to, zda prezident Zelenskyj chtěl, nebo nechtěl.“

Penn naznačil, že pokud by se Akademie „rozhodla neusilovat o vedení Ukrajiny, které za nás schytává kulky a bomby, spolu s ukrajinskými dětmi, které se snaží chránit, pak si myslím, že každý z těchto lidí a každý kousek tohoto rozhodnutí bude tím nejsprostším momentem v celé historii Hollywoodu.“

Krátce poté, co ruské síly minulý měsíc vtrhly na Ukrajinu, byl Penn v zemi spatřen při natáčení dokumentu o válce pro Vice. Poté herec odcestoval do Polska, kam zpočátku přichází většina lidí prchajících před válkou.

Zdroj: theguardian.com