V Rusku reagovali na výrok moderátora německé televize ZDF Klause Klebera, který informoval v zprávách o ruském „vpádu“ do Estonska. (Foto: Wikimedia)

Senátor Alexej Puškov označil Kleberova slova o „vpádu“ za útok na mozek, jehož cílem je přihrát NATO a démonizovat Rusko.

„Rusko nevtrhlo do Estonska. A nevtrhne. Ale když Rusko nemá agresivní plány, je třeba je vymyslet. V tom a pouze v tom je smysl informační provokace televize ZDF,“ napsal Puškov na Twitteru.

Ruské velvyslanectví v Kanadě označilo zprávu ZDF za „pobuřující propagandu nenávisti“, která uráží památku milionů sovětských občanů „padlých, zabitých a umučených k smrti německými nacistickými uchvatiteli.“

Mluvčí ruské ambasády v USA Nikolaj Lachonin položil na Twitteru stručnou otázku: není snad ten Kleber idiot? Doprovodil to snímkem německých vojáků, jak vstupují do Narvy v roce 1941.

4.dubna zahájil Kleber pravidelný pořad Heute Journal slovy o údajné ruské invazi do Estonska. Později upřesnil, že se to ve skutečnosti nekonalo, ale že jde, podle jeho slov, o celkem reálný scénář.