Americká státní zástupkyně Rachel Rollinsová odstoupí ze své funkce poté, co ministerstvo spravedlnosti prověřilo několik pochybení, informovala agentura Associated Press. (Foto: Wikimedia)

Podle zprávy Úřadu zvláštního poradce (OSC) Sorosem podporovaná Rollinsová – americká státní zástupkyně pro Massachusetts, v roce 2022 dvakrát porušila Hatch Act – zneužila svůj úřad. Prvního porušení se dopustila v červenci 2022, když se jako úřednice zúčastnila „benefiční akce politické strany“, na níž byla přítomna Jill Bidenová – a u níž Rollinsová lhala a tvrdila, že si zajistila řádné „schválení“ setkání s první dámou. Jiné zdroje však uváděly, že povolení, které získala, bylo „omezené“.

K druhému porušení došlo v období od srpna do září, kdy se „opakovaně pokoušela sabotovat kampaň politického kandidáta tím, že do médií vynášela neveřejné informace Ministerstva spravedlnosti USA (DOJ), aby podstrčila zprávu, že kandidát, proti němuž stála, čelí vyšetřování DOJ“.

Druhé porušení označila OSC za „jedno z nejzávažnějších porušení Hatch Act, které kdy OSC vyšetřovala“.

Hatchův zákon zakazuje státním zaměstnancům zneužívat své úřední pravomoci k ovlivnění výsledku voleb.

Zhrzená Sorosova prokurátorka Rachael Rollinsová opakovaně lhala pod přísahou, aby zakryla své zločiny.

Kariérní úředníci uvedli, že její jednání patřilo k „nejhorším“, jaké kdy viděli.

Podle zprávy bylo zjištěno, že Rollinsová „zasahovala do výsledku voleb okresního prokurátora (DA) okresu Suffolk ve státě Massachusetts v roce 2022 nebo jej ovlivňovala“, když vypustila informace týkající se odvolání jejího úřadu z možného vyšetřování ministerstva spravedlnosti ve věci kandidáta, proti němuž stála, prokurátora Kevina Haydena.

Rollinsová podle zprávy silně podporovala Haydenova protikandidáta Ricarda Arroya a dodala, že Arroyo během kampaně Rollinsové navrhoval, aby její úřad oznámil vyšetřování Haydena.

Bylo by to „[p]ro mě to nejlepší, co se v tuto chvíli může stát“, napsal Arroyo Rollinsovi.

„Rozumím. Pokračujte v boji a kampani. Na něčem pracuji,“ odepsala Rollinsová.

Upozornil jsem Rachael Rollinsovou, že není způsobilá vykonávat funkci americké prokurátorky. Teď s ostudou rezignuje.

Rollinsova rezignace je neúspěchem pro Sorose, který v posledních letech zaznamenal řadu volebních vítězství poté, co financoval kampaně progresivních státních zástupců po celé zemi.

Demokratičtí senátoři z Massachusetts Ed Markey a Elizabeth Warrenová byli největšími podporovateli Rollinsové během jejího boje o potvrzení v Senátu. Ve středečním prohlášení uvedli, že „Rachael Rollinsová se po léta věnovala lidu Massachusetts a rovné spravedlnosti podle zákona“.

Rollinsová byla zneužitá Sorosova prokurátorka, která napadla novináře za to, že skutečně sledoval příběh o její radikální agendě, která byla tehdy prověřována v rámci jejího vzestupu do úřadu americké prokurátorky.

Zdroj: apnews.com