Bývalý prezident Donald Trump o víkendu vystupňoval své sliby, že zavede spravedlnost proti Deep State, a na sociální síti Truth Social rozšířil příspěvky, v nichž se dovolává „televizních vojenských tribunálů“ a vyzývá k uvěznění vrcholných politiků z obou stran.

Trump v neděli propagoval několik příspěvků od jiných uživatelů této stránky, kteří vyzývali k uvěznění jeho politických nepřátel, včetně členů výboru Sněmovny reprezentantů z 6. ledna a beneficientů levicového miliardáře George Sorose.

„Elizabeth Lynne Cheneyová je vinna z vlastizrady,“ stálo v jednom z příspěvků. „Retruth, pokud chcete televizní vojenské tribunály.“

Jiný příspěvek vyzýval k uvěznění patnácti vrcholných představitelů demokratů a republikánů: „V pondělí by měli jít do vězení oni, ne Steve Bannon!“.

Mezi těmito osobami byli Joe Biden, viceprezidentka Kamala Harrisová, sen. Mitch McConnell (R-Ky.) a Chuck Schumer (D-N.Y.), bývalý viceprezident Mike Pence a poslankyně Nancy Pelosiová (D-Calif.) mezi dalšími politiky z výboru J6, jako jsou např. poslanci. Adam Schiff (D-Calif.), Jamie Raskin (D-Md.) a bývalý poslanec Adam Kizinger (R-N.Y.).

Třetí příspěvek vyzýval k zatčení Sorose a některých krajně levicových politiků, kterým přispěl.

Mezi osobnosti v příspěvku dříve nezmíněné patří Barack Obama, kanadský premiér Justin Trudeau, bývalý prezident Bill Clinton, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a guvernéři Gavin Newsom (D-Calif.) a Gretchen Whitmer (D-Mich.).

Stalo se tak den předtím, než Nejvyšší soud vydal v pondělí rozhodnutí v poměru 6:3, podle kterého mají bývalí prezidenti úplnou imunitu vůči trestnímu stíhání za jakékoli oficiální prezidentské činy, ale nemají imunitu za neoficiální činy.

Bidenova kampaň tyto příspěvky odsoudila v prohlášení pro New York Times a uvedla, že Trump „zdvojnásobuje hrozby pro naši demokracii“, a dodala, že „Nejvyšší soud mu nyní otevřel cestu k tomu, aby udělal přesně to, co říká, že udělá, pokud vyhraje“.

Stejně tak Cheney vydal v neděli v reakci na tyto příspěvky prohlášení na X: „Donalde – tohle je ten typ věcí, které znovu dokazují, že nejsi stabilní dospělý člověk – a nejsi vhodný pro úřad.“

Establishment je v naprosté panice, že Trump může, jak vyjasnil Nejvyšší soud, v rámci svého ústavního mandátu daného americkým lidem v případě listopadového zvolení Deep State demontovat.

Zdroj: iw.com