Americký prezident Donald Trump již v květnu nevyloučil možnost použití zahraniční vakcíny proti koronaviru. Připomněla to v úterý mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnanyová. (Foto: Flickr)

„Řekl toto: ,Řeknu to, co mi není podobné. Je mi to jedno, jen chci dostat vakcínu, která funguje. Nevadí mi, že bude z jiné země. Pokloním se jim.‘ Ale teď je druhá vakcína ve třetí fázi klinických testování, je to ta v Oxfordu,“ uvedla mluvčí na otázku, zda je prezident připraven používat ruskou nebo čínskou vakcínu.

McEnanyová citovala Trumpova slova, které pronesl již v květnu tohoto roku. Připomněla, že v USA jsou již tři preparáty, které jsou v závěrečné fázi studií. Trump slíbil, že na konci roku bude k dispozici 100 milionů dávek.

Sám prezident minulý týden reagoval na podobnou otázku. Neodpověděl však přímo a obrátil rozhovor na téma výroby amerických léků. Mluvčí Bílého domu připomněla i to, že samotný Trump je připraven nechat se naočkovat s tím, že věří budoucí americké vakcíně.

Mluvčí opět citovala slova prezidenta Trumpa: „Budu rád, když budu první člověk, který dostane tu vakcínu, nebo poslední takovou osobou – podle toho, co bude lepší pro americký lid.“

Zdroj:  politico.com