Tři strategické americké bombardéry Boeing B-52H Stratofortress se přiblížily k ruským hranicím. Informoval o tom monitorovací zdroj Plane Radar. (Foto: Youtube)

Let bombardérů proběhl v nadmořské výšce asi tři tisíce metrů.

Portál  uvádí, že dnes ráno vzlétly dva bombardéry B-52H z letecké základny ve Velké Británii a následně letěly přes Kaliningradskou oblast. Letouny prozkoumaly vzdušný prostor v Pobaltí a poté se vrátily na danou základnu.

Podle portálu měl zhruba ve stejnou dobu letět do Kaliningradu také další americký bombardér Stratofortress, aby vyzkoušel nálet na základnu baltského loďstva.

Plane Radar dále uvádí, že z britské letecké základny Mildenhall vzlétlo také letadlo radioelektronické rozvědky USA Boeing RC-135V Rivet Joint, aby podpořil B-52H.

V poslední době se činnost zahraničních výzvědných letadel a dronů v blízkosti ruských hranic a vojenských objektů stala mnohem intenzivnější. Zahraniční vojenské letouny se pravidelně objevují nad Baltským mořem, v oblasti Krymu a Krasnodarského kraje a také kolem ruských základen v Sýrii.

Ruské úřady opakovaně vyjádřily politování nad jednáním Washingtonu. V Moskvě zdůraznili, že lety amerických letadel poblíž státní hranice RF nepřispívají k posílení atmosféry bezpečnosti a stability.