Rodina bývalého poradce pro národní bezpečnost generála Michaela Flynna vydala plamenné prohlášení v reakci na zprávu, že nový rektor University of Rhode Island doporučil, aby instituce zrušila čestný titul udělený bývalému šéfovi Obranné zpravodajské služby v roce 2014, a označil tento krok za „korupční“. (Foto: Flickr)

Vzhledem k tomu, že prezident URI Marc Parlange je ve své funkci teprve od srpna, zřejmě se domnívá, že zrušení tohoto čestného titulu a titulu uděleného bývalému newyorskému starostovi Rudymu Giulianimu v roce 2003 je pro školu nejvyšší prioritou.

Výbor dohlížející na udělování čestných titulů URI odhlasoval 10. prosince zrušení obou titulů „na základě zjištění, že generál Flynn a starosta Giuliani již nereprezentují nejvyšší úroveň našich hodnot a standardů, které byly zřejmé v době, kdy jsme titul udělovali poprvé“, uvádí se v dopise správní radě školy, z něhož citoval deník The Providence Journal.

Jako občanská instituce má URI výsadu a odpovědnost udržovat a zachovávat americkou demokracii tím, že zajišťuje a modeluje dobré občanství,“ tvrdil Parlange v dopise podle deníku. „Zrušení těchto čestných titulů posiluje naše hodnoty a umožňuje nám vést pravdivě a čestně.“

„Je to další příklad zrušení kultury a ‚woken‘ v našich akademických institucích,“ uvedl Flynn v exkluzivním komentáři pro The Western Journal.

„A vím, že existuje soustředěná snaha útočit na mě ze strany určitých levicových elementů, hlavně kvůli mému velmi viditelnému postoji bojujícímu proti socialistickému převzetí naší země.“

„V příštích 24 hodinách se tomu dostane celostátní pozornosti,“ předpověděl.

V prohlášení Flynnovy rodiny bylo Parlangeovo doporučení odebrat čestný titul označeno za „zbabělý a zkorumpovaný pokus bezdůvodně zdiskreditovat našeho bratra, generálporučíka Michaela T. Flynna, USA (Ret.), a jeho životní poslání a práci“.

„Tímto chybným a pokřiveným krokem URI podporuje destruktivní a tyranskou kulturu rušení, klaní se probuzené lůze a represivním silám, přičemž se ukazuje, že postrádá intelektuální kapacitu, statečnost nebo integritu, které jsou vyžadovány od americké veřejné univerzity v 21. století,“ uvádí se v prohlášení.

„Je zarážející, že nový prezident URI pan Marc Parlange překrucuje fakta a přejímá lži a pomluvy, které se léta šířily v souvislosti s, nyní již potvrzeným, falešným obviněním generála Flynna,“ tvrdí rodina.

„Doporučení pana Parlangeho odebrat generálu Flynnovi čestný titul postrádá morální odvahu, upřednostňuje malichernost před zásadami a vytváří nechutný, znepokojivý precedens.“

„Tato sága se táhne už rok,“ řekl Flynn listu The Western Journal. „Moje rodina už toho má dost.“

URI udělila Flynnovi v roce 2014 čestný doktorát humánních věd, uvedl deník Providence Journal.

Zdroj: generalflynn.com