Spekulace mezi milovníky UFO sílí, protože americké úřady v posledních měsících opakovaně naznačily, že v této souvislosti existují potenciálně významné skutečnosti. (Foto: Wikimedia)

Podle nejnovějších informací se v tajné zprávě Pentagonu podrobně popisuje mimozemská technologie, která se zkoumá v Oblasti 51 v Nevadě.

Americké úřady zveřejnily očekávaný dokument po utajeném brífinku v Kongresu.

Americký historik Richard Dolan, který se tématem UFO zabývá již 25 let, tvrdí, že mu jeden z jeho zdrojů poskytl podrobnosti o tajné části 70stránkového dokumentu, který obsahuje informace o pokročilých a potenciálně mimozemských pohonných systémech a experimentálních plavidlech testovaných v Oblasti 51. Zároveň uvedl, že tato informace není potvrzená.

Již bývalí představitelé obrany, politici a prezidenti Barack Obama a Bill Clinton hovořili o mimozemské civilizaci jako o pouhé konspirační teorii. Všichni však uznali, že se na naší obloze děje něco neobvyklého.

Výzkumník UFO a profesor Bob McGwier mezitím uvedl, že na utajovaném brífinku bylo promítnuto čtrnáct videí, která vypadala jako science fiction. Úředníci z administrativy podle něj redigovali vše, co mohli.

Její veřejná verze tak byla zkrácena na pouhých devět stran. Dokumentace však připouští, že na obloze bylo něco, co nelze vysvětlit, a nevylučuje možný mimozemský původ.

Dolan zase uvedl, že jeho zdroj se zmínil o tom, že Pentagon má utajované projekty zkoumající „předměty související s ET“ a „energetický pulzní, iontový, antigravitační a antihmotový pohon“.

Dodal také, že některá pozorování UFO v okolí Nevady souvisejí s tajnou vojenskou základnou Area 51, kde USA provádějí tajné testy této neobvyklé technologie. Právě tato oblast je již dlouho zdrojem spekulací a někteří představitelé již dříve naznačili, že jsou zde „drženy a testovány“ trosky UFO.

„Myslím, že to všechno mluví konzistentně, protože autoři této zprávy ve skutečnosti nevěří, že tyto objekty jsou americkou technologií,“ řekl historik na YouTube.

„Z politického hlediska je to příliš výbušné, a to z mnoha důvodů.“

McGweir mezitím prozradil, co bylo prezentováno na utajovaném brífinku v Kongresu. „Bylo tam 70 stran a 14 videí.“

Zná se prý s několika účastníky zasedání Rady národní bezpečnosti a nejlepší komentář pronesl, když jeden z účastníků řekl, že „to, co měli, bylo 40 minut sci-fi filmů a všichni byli poblouzněni“.

K brífinku se vyjádřil i předseda výboru pro zpravodajské služby Adam Schiff, který uvedl, že „to byl zajímavý brífink, dozvěděl se věci, které jsou pro něj určitě nové, ale raději to nechal být“.

Američtí zákonodárci se ke zprávě vyjadřují po zveřejnění série uniklých videí, která zachycují setkání vojáků se subjekty známými jako „Tic Tac“.

Znamenalo to neuvěřitelný obrat poté, co vláda v 60. letech 20. století po uzavření projektu Modrá kniha vyloučila možnost existence UFO. Bývalý úředník Pentagonu Elizondo potvrdil, že velká část zprávy je pravděpodobně stále utajena.

Zdroj: thesun.co.uk