V blízkosti rezidencí Vladimira Putina jsou prý ukryty železniční stanice. Podle zpráv se zdá, že existuje celá síť tajných železničních tratí. (Foto: Flickr)

Několik rezidencí ruského prezidenta Vladimira Putina je prý propojeno tajnou železniční sítí. Uvádí to několik médií s odkazem na investigativní ruský mediální portál „Projekt“.

Podle zprávy by měly železniční tratě umožnit Putinovi nenápadně a bezpečně cestovat po Rusku v jeho obrněném vlaku. Na několika místech v zemi se nacházejí skryté stanice.

Podle průzkumu se jedna z těchto stanic nachází od roku 2019 v Dolgém Borodij. Jedná se o nejbližší osadu k Putinově rezidenci ve Valadaji, na půli cesty mezi Petrohradem a Moskvou.

Podle zpráv to potvrzují jak satelitní snímky, tak inženýr, který se údajně podílel na výstavbě železniční trati.

Další stanice existuje od roku 2015 v Novo-Ogarjovu na okraji Moskvy. Nachází se za velkým plotem s instalovanými kamerami.

Podle „projektu“ byla oblast, kde se stanice nachází, zabavena soukromému majiteli ruskou Federální bezpečnostní službou (FSO).

Podle zprávy bylo v roce 2017 poblíž Putinova letního sídla v Soči vybudováno také nástupiště a konečná kolejová trať. To prý bylo od příměstských vlaků ve městě odděleno velkou bariérou. Zprávy o skrytých stanicích následují po zprávách o obrněném vlaku, ve kterém prý Putin cestuje po Rusku.

Zdroj: t-online.de