Podivný létající objekt byl spatřen nad městem Volgograd, kde ruský prezident Vladimir Putin pronesl mrazivý projev, v němž pohrozil Západu atomovou bombou. (Foto: Youtube / ilustrační)

Záhadné plavidlo „měnilo barvu a výšku“ na obloze nad městem Volgograd, kde ruský prezident přednesl svůj poslední mrazivý projev.

Zpráva Aviatorschina na sociální síti Telegram uvádí, že neidentifikovaný létající objekt nahlásily leteckým úřadům posádky čtyř samostatných osobních letadel.

„Posádka letadla Airbus A321 společnosti S7 Airlines, operujícího let S72046 ze Soči do Moskvy, 12 minut před dosažením Volgogradu ve výšce 10 000 metrů oznámila, že pozorovala neidentifikovaný létající objekt v pravém úhlu k letadlu, na levé straně,“ uvedli.

„Objekt měnil barvu, výšku i směr pohybu.“

Pozorování bylo nahlášeno řízení letového provozu a civilním a vojenským úřadům.

Pokračovalo se v něm: „Příslušné orgány byly informovány, protože v uvedené oblasti nebyly v té době poskytnuty žádné letové plány.“

„Povolení k použití vzdušného prostoru nebylo vydáno.“

Putin přiletěl do města minulý čtvrtek, aby se zúčastnil oslav spojených s 80. výročím bitvy u Stalingradu za 2. světové války.

Vyšetřovatelé Nicoly Bulleyové nabírají další potápěčskou jednotku při pátrání po zmizelé mumdailystar v řece

Posádka S7 uvedla, že k pozorování došlo ve čtvrtek v 16.08 hodin britského času. To bylo asi tři hodiny po Putinově příjezdu.

Ruské úřady se ke zprávám o UFO nevyjádřily.

Letouny, které podivné pozorování ohlásily, byly lety Siberia Airlines S73750 z Istanbulu do Moskvy a S72046 ze Soči do ruského hlavního města.

Let SU1125 společnosti Aeroflot – na stejné trase – také spatřil plavidlo spolu s letadlem společnosti Rossiya směřujícím z Minerálních vod do Petrohradu.

Trasy letů vedly letadla východně od Volgogradu – dříve nazývaného Stalingrad.

Před průletem Volgogradu všechna letadla výrazně odbočila, aby se vyhnula průletu v blízkosti válečné zóny na Ukrajině.

Zdroj: dailystar.co.uk