Spoluzakladatel Greenpeace Patrick Moore varoval veřejnost, že „klimatický alarmismus“ je podvod, za kterým stojí globalistická elita, aby prosadila svou agendu, a že představa, že klima je v krizi, je „stoprocentně falešná“.

Moore je celoživotní ekolog a bývalý prezident Greenpeace Kanada. Tuto mezinárodní organizaci pomáhal v roce 1971 založit. Po odchodu z organizace v roce 1986 se Moore snažil varovat veřejnost, že ekologický aktivismus byl unesen k prosazování politických cílů.

Ve vzácném rozhovoru s redaktorem Danem Proftem Moore varoval veřejnost, aby přestala věřit všemu, co jí říkají mainstreamová média, hledala pravdu a „třídila“, co je pravda a co ne.

Moore zdůrazňuje, jak v posledních letech zastánci zelených využívají přirozených cyklických změn počasí k šíření strachu, že globální oteplování ničí planetu.

„Říkají, že letošní rok byl nejteplejší v historii Země. Ale to není pravda,“ řekl Moore Proftovi v podcastu Counterculture.

„To je lež. Tečka. Celý klimatický alarmismus – a nadcházející klimatická katastrofa – jsou stoprocentně lživé,“ prohlásil Moore.

„Nejsme v žádné klimatické krizi.“

Moore dále Proftovi řekl, že s klimatem se „ve skutečnosti neděje nic tak radikálního“. Rozhovor s ním si můžete prohlédnout v následujícím videu (v angličtině):

Partick Moore v současnosti vede Koalici proti CO2, nezávislou nadaci, která vzdělává politické představitele a veřejnost o významném podílu oxidu uhličitého na našem životě a hospodářství.

Jako ekolog a ekologický aktivista již více než 50 let Moore tvrdí, že zvýšené množství oxidu uhličitého v atmosféře je prospěšné. Tvrzení, že klimatické změny způsobuje člověk, jsou podle něj pouhou propagandou, kterou označuje za „nebezpečnou“.

Komentáře tohoto předního ekologa jsou v přímém rozporu se zelenou agendou, kterou prosazují západní vlády a globalistické skupiny, jako je Organizace spojených národů (OSN) a Světové ekonomické fórum (WEF).

Zastánci zelené agendy požadují, aby byla veřejnost nucena snížit svou „uhlíkovou stopu“, a zachránit tak planetu.

Zemědělský průmysl se v poslední době stal jedním z klíčových cílů protiuhlíkového narativu. Jak informoval server Slay News, Bidenův klimatický car John Kerry naléhá na zemědělce, aby přestali pěstovat potraviny, a splnili tak radikální cíle administrativy v oblasti snižování emisí.

Mezitím se objevují známky toho, že se veřejné mínění obrací proti globalistické zelené agendě.

Gates údajně řekl skupině svých kolegů, zastánců globalistické zelené agendy, že vyprávění o „klimatické zkáze“ je v současné době tak přehnané, že veřejnost již začíná vidět za oponu.

Během živě přenášené akce v newyorském The Times Center Gates připustil, že „žádná země s mírným podnebím se v důsledku globálního oteplování nestane neobyvatelnou“. Dále přiznal, že taktika agresivního vyvolávání strachu už na veřejnost nezabírá.

Na závěr Gates varoval své globalistické spojence:

„Pokud se budete snažit prosazovat klimatickou agendu silou, lidé vám to řeknou: Miluji planetu, ale nechci nést tyto náklady a snižovat svou životní úroveň.“