Londýn, Velká Británie – Někteří Londýňané si dovolili poničit kamery ULEZ a takzvaní „blade runners“ zašli až do bizarních důsledků, aby je vyřadili z provozu.

Od sprejů na objektivy až po prosté strhávání kamer a přeřezávání kabelů – podle policie Met bylo od 1. dubna do konce srpna zaznamenáno celkem 510 trestných činů týkajících se kamer ULEZ.

Lidé, kteří tyto zločiny páchají, si říkají „blade runners“ a uchylují se k podivným taktikám, aby nezákonně poškodili nebo oslepili majetek společnosti Transport for London (TfL).

Některá zařízení pro automatické rozpoznávání registračních značek (ANPR) zakryli nákupními taškami, aby jim zabránili ve výhledu.

Kromě toho byly na jejich čočky nalepeny samolepky, které měly za cíl dosáhnout stejného efektu. Jinde byly zřejmě použity různé spreje. Zdá se, že se jedná o různé druhy sprejů, od barvy až po tvrzenou pěnu.

Navíc od doby, kdy společnost TfL začala na dodávky umisťovat mobilní kamery, se zdá, že se řidiči začali na jejich přítomnost vzájemně upozorňovat.

Fotografie také naznačují, že některé z dodávek byly posprejovány barvou. Když už jsme u té barvy, objevily se také snímky, na nichž červenou barvou zakrývají kamery oči.

V den rozšíření ULEZ (29. srpna) starosta řekl serveru MyLondon, že se obává o bezpečnost těch, kteří chtějí poškodit kamery, protože potenciálně riskují své životy. Pan Khan uvedl: „V současné době je na silnicích v provozu několik vozidel: „Trestné poškozování je trestné poškozování.

„Ať už vás k tomu vede cokoli, je to trestné poškození, je to porušení zákona a policie proti tomu zakročí. Ale také se opravdu obávám.“

„Protože některé z těchto kamer jsou napojeny na elektrický proud. Někteří z těch lidí tím, co dělají, neúmyslně riskují svou osobní bezpečnost a blaho a život.“

„Z rozhovoru s komisařem, který jsem vedl dnes ráno, je mi jasné, že ULEZ měla být spuštěna včera minutu po půlnoci a že kamer a značení mám víc než dost. Takže je opravdu důležité, aby lidé neskončili se záznamem v trestním rejstříku nebo neriskovali svou osobní pohodu tím, že se zapojí do trestné činnosti poškozování.“

Řekl také, že rozšíření ULEZ zlepší zdraví lidí žijících v okrajových částech města a zajistí, že méně lidí bude umírat předčasně a bude mít astma a „zakrnělé plíce“.

Kritici této politiky, jako například Khanova konzervativní soupeřka v boji o post starosty Susan Hallová AM, však tento krok odsoudili jako „tahání peněz“ a tvrdili, že bude mít „zanedbatelný vliv“ na množství škodlivých látek v ovzduší města.

Zdroj: mylondon.news