Druhý pilot společnosti Air India kapitán Harsh Tiwary, 37 let, zemřel v neděli na Covid-19 v Dillí. (Foto: Flickr)

Čtyři piloti British Airways zemřeli, nemá to souvislost s očkováním

První důstojník z Dillí je pátým pilotem letecké společnosti, který během jednoho měsíce podlehl nemoci Covid-19.

Kapitán Tiwary obsluhoval flotilu Boeingů 777 od roku 2019 poté, co v roce 2016 nastoupil do společnosti Air India jako první důstojník na Airbusu 320.

Odborový svaz pilotů Boeingu společnosti Air India Indian Pilots‘ Guild (IPG) uvedl, že kapitán Tiwary se aktivně podílel na provozování letů v rámci mise Vande Bharat Mission (VBM).

„Naposledy letěl 21. dubna a 9. května byl pozitivně testován. Dne 12. května byl hospitalizován v nemocnici v Noidě,“ uvedl jeden ze starších pilotů.

Kapitán Prasad Karmakar, který v rámci VBM provozoval lety do USA, byl čtvrtým pilotem společnosti Air India, který tento měsíc zemřel na koronavirus. K letecké společnosti nastoupil v roce 1990 jako inženýr avioniky a létat začal v roce 1997. Kapitán Karmakar, který žil v Bombaji, zemřel ve čtvrtek a zanechal po sobě manželku a dvě dcery.

Letecká společnost přišla 9. května o 54letého kapitána Amiteshe Prasada, který naposledy přistál 15. dubna v Bangalore. Po příletu do Bombaje si stěžoval na příznaky a o pět dní později měl pozitivní test na koronavirus.

Další dva piloti – kapitán Sandeep Rana a kapitán GPS Gill – také podlehli viru na začátku tohoto měsíce.

Zdroj: hindustantimes.com