DailyMail.com dnes odhalil rozsáhlý soubor soukromých kalendářů a e-mailů Jeffreyho Epsteina. (Foto: Flickr)

Stovky stránek spisů poskytují bezprecedentní pohled na mimořádnou síť moci a vlivu zesnulého pedofila.

Mezi odhaleními je například to, že Epstein podle všeho znal osobní detaily o manželství Billa Gatese a jeho bývalé manželky Melindy – zatímco kouzelník David Blaine s finančníkem mnohokrát večeřel.

Na stovkách stran dokumentů se objevují také prezidenti, premiéři, členové královské rodiny a slavná jména, která s Epsteinem dříve nebyla spojována.

Ukazují, že Epstein se dvořil světové elitě i poté, co si odpykal 13 měsíců ve vězení za sex s nezletilými dívkami – a byl označen za registrovaného sexuálního delikventa.

Když se snažil napravit svou image, měly se s ním setkat desítky vlivných lidí včetně Iriny Shayk, Chrise Rocka, Wendi Murdochové a Richarda Bransona.

V dokumentech se objevují také technologický miliardář Peter Thiel, první investor Facebooku Sean Parker, umělec Jeff Koons, šéf banky JP Morgan Jamie Dimon a šéf hudebního průmyslu Tommy Mottola, který býval manželem Mariah Carey.

Spisy předala Epsteinova pozůstalost vládě amerických Panenských ostrovů, kde vlastnil dva soukromé ostrovy, během vyšetřování jeho obchodování se sexem. Pedofil se v roce 2019 oběsil ve vězení, kde čekal na soud.

Stejně jako Epsteinova proslulá „černá kniha“ kontaktů obsahují rozpisy osobní čísla a e-mailové adresy, které mu umožňovaly přístup k jeho spolupracovníkům, kdykoli se mu zachtělo.

Zde vás DailyMail.com podrobně seznámí s těmito záznamy, rozdělenými podle jednotlivých zúčastněných osob.

 • Princ Andrew přiznal, že se s Epsteinem přátelil více než deset let. Mnohokrát letěl jeho soukromým letadlem, pobýval v jeho nemovitostech a dokonce navštívil Epsteinův ostrov v Karibiku, tvrdí svědci.
 • Jediné dříve známé spojení Davida Blaina s Epsteinem se objevilo v jeho černé knize kontaktů, ale podle záznamů se zdá, že oba muže pojilo přátelství.
 • V kalendáři se také uvádí, že „možná přijde Chris Rock“, což je poprvé, kdy je komik spojován s Epsteinem. V roce 2002 Epstein skutečně pozval jiného komika, Chrise Tuckera, na cestu do Afriky s bývalým prezidentem Billem Clintonem na palubě Epsteinova soukromého letadla.
 • Gates a Epstein se několikrát setkali, když se ho pedofil snažil přesvědčit, aby se stal tváří fondu, do kterého bohatí investoři vložili každý nejméně 100 milionů dolarů.
 • Epsteinovo přátelství s režisérem Woodym Allenem bylo známé, ale blízkost jejich vztahu vychází najevo až prostřednictvím kalendářů.
 • Staley byl šéfem exkluzivní privátní banky JP Morgan, jejímž klientem byl Epstein, a poté šéfem banky až do svého odchodu v roce 2013. V roce 2015 se stal šéfem britské banky Barclays a v roce 2021 byl kvůli svým vazbám na Epsteina nucen odejít.
 • Jediná zmínka o Shaykovi pochází ze 14. února 2012. V té době byla ruská modelka velmi žádaná, objevovala se na obálkách časopisů jako Esquire UK a chodila s fotbalovou superstar Cristianem Ronaldem.
 • Wendi Murdochová, bývalá manželka mediálního magnáta Ruperta Murdocha, je uvedena pod záznamem ze dne 27. září 2012, který říká, že se „možná zastaví“ ve 21:00 hodin.
 • V poznámce se uvádí, že „Richard Branson se možná připojí k večeři“. Zdroj blízký zakladateli společnosti Virgin byl toho večera ve Velké Británii, kde pořádal akci Hvězdy roku pro svou společnost, po níž následoval večírek jeho vlakové společnosti Virgin Trains.
 • Technologický miliardář a první investor do Facebooku Peter Thiel měl s Epsteinem několik schůzek, jak ukazují kalendáře.
 • Tommy Mottola, bývalý předseda společnosti Sony Music, je zmíněn dvakrát s připomínkami, aby mu Epstein zavolal, jednou v červnu 2013 a podruhé v lednu 2014.

Zdroj: dailymail.co.uk